Andijon davlat tibbiyot institutining malakali mutaxassislari Marhamat tumanida chuqurlashtirilgan tibbiy-koʻriklarni davom ettirmoqda. Bu gal Vrachlar malakasini oshirish va qayta tayyorlash fakultetining professor-oʻqituvchilari 33-oilaviy poliklinika oʻramidagi “Qorabogʻich” MFYda olib bordilar.
Tibbiy-koʻrik davomida 14 nafar mutaxassislar 366 nafar aholiga tibbiy xizmat koʻrsatdilar. Kasalliklari boʻyicha ularga kerakli maslahatlarni berdilar. 6 nafar nogironligi bor fuqarolar barcha mutaxassislar koʻrigidan oʻtkazildi. 30 nafar 3-guruhga mansub bemorlarga ambulator davolanishi uchun tavsiya berildi. 3 nafar fuqaroga okulist, 2 nafariga nervpatolog, 3 nafariga kardiolog tomonidan viloyat shifoxonalariga yoʻllanmalar berildi.

MEDICAL EXAMINATION IN “KORABOGICH” MCG
Qualified specialists of Andijan State Medical Institute continue comprehensive medical examinations in Marhamat district. This time, professors and teachers of the Faculty of Advanced Training and Retraining of Physicians conducted a medical examination in the family polyclinic No.33 of “Korabogich” MCG.
During the medical examination, 14 specialists provided medical services to 366 people. They gave them the advice they needed on their illnesses. 6 citizens with disabilities were examined by various specialists. 30 patients belonging to the 3rd group of disability were administered outpatient treatment. 3 citizens were referred to regional hospitals by ophthalmologists, 2 by neurologists, 3 by cardiologists.