Ma’lumki, yurtimizda yoshlar, ularning ta’lim olishi, ish bilan ta’minlanishi masalalariga katta e’tibor qaratilmoqda. Ushbu imkoniyatlardan unumli foydalangan yoshlar ustozlar etagini mahkam tutgan holda, ko‘plab yutuqlarga erishmoqdalar. Institutning ana shunday intiluvchan yoshlarini kelgusida yanada ko‘plab marralarni zabt etib, tibbiyot sohasini rivojiga o‘z hissalarini qo‘shish istaklarini qo‘llab-quvvatlash maqsadida bugun, 23-fevral kuni Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov institutning iqtidorli talabalari bilan uchrashdi.
Unda institut rektor talabalarga o‘z iqtidorlarini yanada rivojlantirish, dunyo miqyosida soha rivojiga hissa qo‘shishlari uchun zarur bo‘ladigan maslahatlar berdi. Xorijiy tillarni o‘rganib, sertifikatlarga ega bo‘lish orqali xorijda ta’limni keyingi bosqichlarida davom ettirish hamda amaliyot o‘tashlariga imkoniyat yaratishi haqida aytib o‘tdi.
O‘z navbatida talabalar ham shu kunga qadar erishgan yutuqlari va kelajakdagi rejalari haqida aytib o‘tdilar. Shuningdek, institut rektori talabalarning fikr-mulohazalarini tinglab, ular tomonidan aytilgan murojaat va takliflar yuzasidan mas’ullarga topshiriqlar berdi.

Skip to content A MEETING OF THE RECTOR WITH GIFTED STUDENTS – Andijan State Medical Institute
t is known that in our country, great attention is paid to the issues of youth, their education and employment. Young people who have made good use of these opportunities are achieving a lot of success under the guidance of their mentors and teachers. On February 23, Rector of Andijan State Medical Institute M. Madazimov met with gifted students of the institute in order to support such aspiring young people of the institute to achieve more milestones and contribute to the development of the medical field.
During the meeting, the rector of the institute gave advice to the students, necessary for further development of their talents, to contribute to the development of the field on a global scale. He said that by learning foreign languages and obtaining certificates, they will be able to continue their education abroad at the next stages and may have opportunities for internship.
In turn, the students told about their achievements so far and their future plans. Also, the rector of the institute listened to the opinions of the students and gave instructions to the officials regarding the appeals and suggestions made by them.