Navbat “Shifokor” MFYga yetib keldi. Oʼzbekiston Respublikasi Prezidenti raisligida oʼtgan videoselektor yigʼilishida yoshlarning boʼsh vaqtlarini mazmunli oʼtkazish, ularni toʼgaraklarga jalb etish borasidagi topshiriq yuzasidan amalga oshirilayotgan bunday uchrashuvlar barcha koʼngilli yoshlarni bir maqsad sari birlashtirmoqda. Аndijon davlat tibbiyot institutining targʼibot jamoasi “Shifokor” mahalla fuqarolar yigʼinida targʼibot tadbirini davom ettirdilar.. Tadbirda Davolash fakultetining dekani B. Mamatov, dekan oʼrinbosari U. Karimov va mazkur mahallaga biriktirilgan Xorijiy tillar kafedrasining professor- oʼqituvchilari ishtirok etdilar.
Mahallada jami 4794 nafar aholi boʼlib, shundan 766 nafarini yoshlar tashkil etadi. Shulardan 73 nafari “Yoshlar daftari”ga kiritilgan. Viloyatimizda oʼtkazilayotgan “Madaniyat oyligi” doirasida MFY hududida istiqomat qiluvchi aholi, jumladan uyushmagan yoshlar uchun oʼtkazilgan madaniy tadbirni “Botir Zokirov” nomidagi yosh musiqachilar jamoasi aʼzolari ochib berdi. Iqtidorli talaba-yoshlarning mulyajlar yordamida amalga oshirgan birinchi tez tibbiy yordam koʼrsatish usullarini aholi vakillari olqishlar bilan qarshi oldilar. Аyniqsa, jajji bolajonlarning bu jarayonga qiziqib, ishtirok etishlari barchani xursand qildi. Аjabmas, bu kelajak avlodlaridan yetuk shifokorlar yetishib chiqsa. “Yosh volontyorlar” guruhi aʼzolari tomonidan sogʼlom turmush tarzi, toʼgʼri ovqatlanish hamda pandemiyaga qarshi kurashish va karantin talablariga rioya etish boʼyicha tarqatma materiallar tarqatildi.
Viloyatimizning xushovoz xonandasi Gʼanisher Аbdullayev va 6-bosqich talabasi Ilhomjon Hoshimov tomonidan ijro etilgan shoʼx qoʼshiqlar barchani raqsga chorladi. Tadbirda 100 nafardan ziyod mahalla aholisi, jumladan yoshlar ishtirok etdilar.

THERE ARE FUTURE DOCTORS IN “SHIFOKOR”! – Andijan State Medical Institute
The turn came to “Shifokor” MCG. The video conference chaired by the President of the Republic of Uzbekistan identified a number of important tasks on spending free time of young people meaningfully, to involve them in clubs. In order to fulfill these tasks, on May 1, the propaganda team of Andijan State Medical Institute continued its propaganda campaign at the “Shifokor” mahalla in Andijan.
The event was attended by the Dean of the Faculty of Therapy B. Mamatov, Deputy Dean U. Karimov and teachers of the Department of Foreign Languages ​​attached to the mahalla.  The total population of the mahalla is 4794, of which 766 are young people. 73 of them are included in the “Youth Book”. Members of the group of young musicians named after Botir Zokirov opened the cultural event held in the framework of the “Month of Culture” in our region for the population of the mahalla, including non-organized youth.
The first emergency medical care provided by the gifted students with the help of dummies was greeted with applause by the residents of the mahalla. Everyone was especially pleased with the interest and participation of young children in this process.No doubt it will help to educate mature doctors from future generation. Members of the Young Volunteers group distributed leaflets on healthy lifestyles, proper nutrition, pandemic control and quarantine compliance.  The cheerful songs performed by the talented singer of our region Ganisher Abdullaev and the 6-year student of our institute Ilhomjon Hoshimov invited everyone to dance.  The event was attended by more than 100 residents, including young people.