“Rektor va talaba-yoshlar” uchrashuvi bu gal Davolash fakultetining 1-bosqich, Pediatriya fakultetining 2-bosqich talabalari bilan o‘tkazildi. Unda institut rektori M.Madazimov, O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor B.Abdullajonov, fakultet dekanlari va uning o‘rinbosarlari ishtirok etdi.
Uchrashuvning bosh maqsadi O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining talabalar bandligini ta’minlash bo‘yicha belgilab bergan bir qator vazifalarning ijrosini ta’minlash bo‘ldi. Dastlabki bosqich talabalari bilan yaqindan tanishish, ularning maqsad va intilishlarini o‘rganish maqsadida tashkillangan uchrashuvda yoshlarga Davlatimiz rahbari tomonidan talabalarning istak va xohishlaridan kelib chiqqan holda ishlashlariga imkoniyat yaratilayotgani, amaliyot va ishlash jarayonlarida tibbiyot sohasini yanada mukammalroq o‘zlashtirishlari, pullik til va fan kurslarini tashkil etishlariga shart-sharoit yaratilayotgani, ijara, soliq to‘lovlaridan ozod etilishi, instiitutning o‘zida mavjud bo‘sh ish o‘rinlariga iqtidorli va salohiyatli talabalarni jalb etilayotgani borasida ma’lumotlar berib o‘tildi.
Shuningdek, suhbat davomida institut rektori talabalar orasida 2022-yilning o‘zidayoq Zulfiya nomidagi Davlat mukofoti sohibasi, nomdori stipendiyantlar, “Yil talabasi” ko‘rik-tanlovi g‘oliblarining soni yanada ortganini faxr bilan ta’kidlab o‘tdi.
• Barcha yoshning qalbida iqtidor bor, faqat uni yuzaga chiqarish uchun intilish va harakat darkor. Sizlarning ham safingizda Davlat mukofoti sohiblari, nomdor stipendiya egalari, stratap loyihalari tashabbuskorlari bor bo‘lishini istayman. Siz uchun kech emas, hammasi endi boshlanmoqda. Bu borada qanday yordam va qanday rag‘bat kerak bo‘lsa, tayyorman,- dedi institut rektori.
Bu suhbatdan ruhlangan talabalar o‘z taklif va mulohazalarini bildirdilar. Ishlash istagini bildirgan talabalar so‘rovnomada ishtirok etayotganliklari, mana shunday uchrashuvlar ko‘proq tashkil etilishini bildirdilar.

“It’s not too late for you, everything is starting now,” said the rector of the institute, motivating students – Andijan State Medical Institute
“It’s not too late for you, everything is starting now,” said the rector of the institute, motivating students
15:02 16.03.2022
A meeting “Rector and students” was held with 1st year students of the Therapeutic faculty and 2nd year students of the Pediatric faculty . It was attended by the rector of the institute M.Madazimov, pro-rector on Academic affairs B.Abdullajonov, deans of faculties and his deputies.
The main purpose of the meeting was to ensure the fulfillment of a number of tasks set by the President of the Republic of Uzbekistan to ensure the employment of students. The meeting was organized to get acquainted with the students of the first stage, to study their goals and aspirations. Information was provided on creating conditions for the development of students, exemption from rent, tax payments, attracting talented and potential students to vacancies at the institute.
During the conversation, the rector of the institute proudly noted that the number of students who have already become laureates of the Zulfiya State Prize in 2022 has increased the number of winners of the Student of the Year competition.
– In the heart of all young people there is a talent, you just need to strive and work to discover it. I want you to be among the winners of the State Prize, holders of prestigious scholarships, initiators of start-up projects. It’s not too late for you, everything starts now. I am ready for any help and encouragement in this regard, – said the rector of the institute.
Encouraged by the conversation, the students shared their suggestions and comments. Students who expressed interest in the work stated that they participate in the survey and that such meetings will be organized more often.