TALABALAR MALAKA AMALIYOTINI TASHKIL ETISH BO‘YICHA SEMINAR O‘TKAZILDI
Bugun, 30-may kuni Andijon davlat tibbiyot institutining 2023–2024-o‘quv yili o‘quv jadvaliga asosan  Davolash, Pediatriya, Stomatologiya, Sanoat farmatsiya, Farmatsiya fakultetlari va kasb taʼlimi, Tibbiy profilaktika, Xalq tabobati, Oliy hamshiralik ishi yo‘nalishlari 1-2-3-4-5-bosqich talabalari malaka amaliyotini tashkil etish bo‘yicha seminar o‘tkazildi.
Ushbu amaliyotlarni O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus taʼlim vazirining 2022-yil 13-iyundagi  №202-sonli buyrug‘i bilan tasdiqlangan “Oliy taʼlim muassasalari talabalarining malaka amaliyotini o‘tash tartibini takomillashtirish  to‘g‘risida”gi buyruq  bilan tasdiqlangan namunaviy Nizomga asosan tashkil etish bo‘yicha seminar institutning Davolash (amaliyot) ishlari bo‘yicha masʼuli B.Mirzakarimov tomonidan olib borildi.
Seminarda fakultetlar dekanlari, dekan o‘rinbosarlari tyutorlar va amaliyot obyektlariga biriktirilgan professor-o‘qituvchilar qatnashdi. Yig‘ilishda ishtirokchilarga amaliyotni tashkil etish va olib borish bo‘yicha tushunchalar berib o‘tildi. Qatnashchilar tomonidan berilgan savollarga batafsil javoblar taqdim etildi.

A SEMINAR ON THE ORGANIZATION OF STUDENTS’ QUALIFICATION PRACTICE HAS BEEN HELD – Andijan State Medical Institute
A SEMINAR ON THE ORGANIZATION OF STUDENTS’ QUALIFICATION PRACTICE HAS BEEN HELD
16:19 30.05.2024
Today, on May 30, the seminar has been held on the organization of qualification practice for students of the 1-2-3-4-5courses for directions of General Medicine, Pediatrics, Stomatology, Industrial Pharmacy, Pharmacy and Professional Education, Medical Prevention, Folk Medicine, Nursing Affairs according to the 2023-2024 academic year schedule of Andijan State Medical Institute.
The practical training was approved by the order of the Minister of Higher and Secondary Special Education of the Republic of Uzbekistan No. 202 “On improving the procedure for students of higher education institutions to undergo qualification practical training” dated on June 13, 2022. The seminar on the organization based on the approved model Regulation was conducted by B. Mirzakarimov, the head of the Institute department for therapeutic (practical training).
The seminar was attended by faculty deans, deans’ assistants, tutors and professors attached to practice facilities. At the meeting the participants were given insights on the organization and conduction of practical training. Detailed answers to the questions asked by the participants were provided.