TALABALAR MUROJAATNOMANI JONLI KUZATIB BORDILAR
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.Mirziyoyevning Oliy Majlisga va Oʻzbekiston xalqiga murojaatnomasi barcha davlat va nodavlat telekanallarda, yetakchi internet kanallarida jonli efirga uzatildi. Murojaatnomani barcha birdek qiziqish bilan tingladi.
Andijon davlat tibbiyot institutida mazkur murojaatnomani talabalar ham kuzatib bordilar.
Murojaatnomadan soʻng psiolog Oʻ.Arziqulov talabalarga Prezidentimiz tomonidan eʼtibor qaratilgan sohalar, 2022-yil yakunlari va 2023-yil amalga oshirilajak ustuvor vazifalar mazmun-mohiyati, yangi 2023-yilni “Insonga eʼtibor va sifatli taʼlim yili” deb eʼlon qilinganligi, korrupsiyasiz sifatli taʼlimga boʻlgan eʼtibor borasida qisqacha tushunchalar berib oʻtdi.

STUDENTS WATCHED THE PRESIDENT’S ADDRESS LIVE
The address by the President of the Republic of Uzbekistan Sh. Mirziyoyev to the Oliy Majlis and the people of Uzbekistan was broadcast live on all state and non-state TV channels and leading Internet channels. Everyone listened to the address with great interest.
The students of Andijan State Medical Institute also watched and listened to the address by the President of our country live.
After watching the address, psychologist O. Arzikulov told the students about the areas to which the President focused his attention, the results of the year 2022 and the content of the priority tasks to be implemented in 2023, the fact that the new year 2023 was announced as “The year of attention to people and quality education”, gave brief insights about attention to quality education without corruption.