“TALABALARDA KREATIV YONDASHUVNI SHAKLLANTIRISH MUAMMOLARI” MAVZUSIDA ILMIY-AMALIY ANJUMAN OʻTKAZILDI
10:21 21.05.2022
Andijon davlat tibbiyot institutida Oʻzbek tili va adabiyoti, tillar kafedrasi  professor-oʻqituvchilari tomonidan “Talabalarda kreativ yondashuvni shakllantirish muammolari”  mavzusida  ilmiy –amaliy anjuman oʻtkazildi. Unda institut ilmiy boʻlimi boshligʻi G.Mamatxoʻjayeva, davolash fakulteti dekan oʻrinbosari M.Oʻlmasov  professor-oʻqituvchilar, viloyatimizning 6 ta oliy taʼlim muassasasi vakillari, Abu Ali ibn Sino nomidagi Andijon, Paxtaobod jamoat salomatligi texnikumi oʻqituvchilari va oʻquvchilari ishtirok etdi.
4 shoʻbada oʻtkazilgan mazkur ilmiy-amaliy konferensiyada talabalar oʻz maʼruzalarida qiziqarli maʼlumotlarni kreativ yondashuv asosida tahlil qildilar.  Maʼruzalar oʻzbek, rus, ingliz tillarida olib borildi. Bu esa talabalarning tillarni oʻzlashtirish borasidagi ishtiyoqlarini yanada orttirmoqda.

Professors and teachers of the department of Uzbek language,literature and languages of Andijan State Medical Institute held a scientific-practical conference on “Problems of forming creative approach in students”. The head of the department of Science of the institute G.Mamatkhodjaeva, the deputy dean of the faculty of General Medicine M.Olmasov, professors and teachers,
representatives of 6 higher educational institutions of the region, teachers and students of Andijan and Pakhtaabad public health technical schools named after Abu Ali ibn Sino took part in the conference.
At the scientific conference, which was held in 4 sections, students analyzed interesting information on the basis of creative approaches. Lectures were given in Uzbek, Russian and English. This increases students’ desire to learn languages.