URAL DAVLAT TIBBIYOT UNIVERSITETI PROFESSORI BILAN HAMKORLIKLAR MASALASIDA UCHRASHUV O‘TKAZILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
URAL DAVLAT TIBBIYOT UNIVERSITETI PROFESSORI BILAN HAMKORLIKLAR MASALASIDA UCHRASHUV O‘TKAZILDI
11:05 31.05.2023
Bugun, 31-may kuni Andijon davlat tibbiyot instituti Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor K.Salohiddinov hamda Ural davlat tibbiyot universiteti Pediatriya fakulteti Bolalar kasalliklari propedevtikasi kafedrasining mudiri, t.f.d., professor Levchuk Larisa Vasilevna ishtirokida hamkorlik masalalariga bag‘ishlangan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Professor institutga joriy yilning 30-may kuni o‘tkazilgan “Profilaktik tibbiyotda yuqori innovatsion texnologiyalarni qo‘llash” mavzusida xalqaro qatnashchilar ishtirokidagi respublika ilmiy-amaliy anjumani doirasida tashrif buyurgan bo‘lib, u mazkur anjumanda o‘z maʼruzasi bilan ishtirok etdi.
Shuningdek, bugungi uchrashuv davomida ikki oliy taʼlim muassasasi o‘rtasida shartnomalar tuzish hamda hamkorlik masalalarida suhbat o‘tkazilib, kelajakdagi rejalar belgilab olindi.

A MEETING WAS HELD WITH THE PROFESSOR OF URAL STATE MEDICAL UNIVERSITY ON THE ISSUE OF COOPERATION – Andijan State Medical Institute
A MEETING WAS HELD WITH THE PROFESSOR OF URAL STATE MEDICAL UNIVERSITY ON THE ISSUE OF COOPERATION
11:05 31.05.2023
Today, on May 31, a meeting with the participation of K. Salohiddinov, Andijan State Medical Institute Vice-Rector for Scientific Affairs and Innovations and professor Levchuk Larisa Vasilievna, the Head of the Department of Propaedeutics of Children’s Diseases of Pediatric Faculty, Ural State Medical University has been held with the discussion of cooperation issues.
The professor visited the institute on May 30, 2023 as a participant of the republican scientific-practical conference with international attendance dedicated to the “Use of high innovative technologies in preventive medicine” and delivered her lecture in the conference.
Also, during today’s meeting, a discussion was held regarding the signing the contracts and cooperation between the two higher educational institutions, the further plans have been determined.