VRACHLAR MALAKASINI OSHIRISH VA QAYTA TAYYORLASH FAKULTETINING TASHKILIY TUZILMASI BILAN TANISHTIRILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
VRACHLAR MALAKASINI OSHIRISH VA QAYTA TAYYORLASH FAKULTETINING TASHKILIY TUZILMASI BILAN TANISHTIRILDI
14:51 11.09.2021
Vrachlar malakasini oshirish va qayta tayyorlash fakulteti dekani t.f.d X.Tursunov va Umumiy xirurgiya, fibroendoskopiya va anesteziologiya-reanimatologiya kafedrasi mudiri t.f.d. professor G.Xodjimatov Namangan viloyati sogʻliqni saqlash boshqarmasi boshligʻi A.Inminov bilan fakultet kafedralariga tinglovchilarni jalb qilish mavzusida suhbat olib bordilar.
Uchrashuv davomida mehmonlarni fakultetning tashkiliy tuzilmasi bilan tanishtirilib, fakultetda faoliyat koʻrsatayotgan malaka oshirish va qayta tayyorlash yoʻnalishlari hamda Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining “Tibbiy-sanitariya sohasida kadrlarni tayyorlash va uzluksiz kasbiy rivojlantirishning mutlaqo yangi tizimini joriy etish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi Qarorining mazmun-mohiyati toʻgʻrisida maʼlumotlar berib oʻtildi.

Skip to content INTRODUCED TO THE ORGANIZATIONAL STRUCTURE OF THE FACULTY OF ADVANCED TRAINING AND RETRAINING OF DOCTORS – Andijan State Medical Institute
INTRODUCED TO THE ORGANIZATIONAL STRUCTURE OF THE FACULTY OF ADVANCED TRAINING AND RETRAINING OF DOCTORS
14:51 11.09.2021
VRACHLAR MALAKASINI OSHIRISH VA QAYTA TAYYORLASH FAKULTETINING TASHKILIY TUZILMASI BILAN TANISHTIRILDI
The dean of the Faculty of Advanced Training and Retraining of Doctors H.Tursunov and Head of the Department of General Surgery, Fibroendoscopy and Anesthesiology-Resuscitation doctor of medical sciences, professor G.Khodjimatov had a conversation with the head of Namangan regional health department A.Inminov on the topic of attracting students to the departments of the faculty.
During the meeting, the guests were acquainted with the organizational structure of the faculty, the directions of advanced training and retraining of doctors and the content of the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan “On measures to introduce a completely new system of training and continuous professional development” was given.