Andijon davlat tibbiyot instituti Xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i F.Rasulovning Hindiston davlatidagi xizmat safari davom etmoqda.
Uning doirasida institut rektori M.Madazimovning aprel oyida bo‘lib o‘tgan Hindiston safari chog‘ida erishilgan kelishuvlarning amaliy qadamlari muhokamasi bo‘yicha mamlakatning eng katta klinikalar tarmog‘i “Apollo” klinikasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Ushbu klinikada eng zamonaviy jarrohlik operatsiyalari o‘tkazilib kelinadi. U yerda Dr.Sudhir Dhakre bilan Transplantologiya operatsion xonalari, bemorlarni operatsiyaga tayyorlash va keyingi monitoring jarayonlari, murojaatchilar uchun yaratilgan sharoitlar bilan tanishildi.
Tibbiy sohada Andijon davlat tibbiyot instituti imkoniyatlarini o‘rganish va transplantologiya operatsiyalari uchun xonalarni to‘g‘ri tashkil etishda tavsiyalar berish uchun Dr.Sudhir Dhakre boshchiligida hindistonlik shifokorlarning avgust oyida institutga safari rejalashtirildi.

BOLD STEPS ARE MADE TO DEVELOP INTERNATIONAL COOPERATION
The business trip of F. Rasulov, the head of the international cooperation department of Andijan State Medical Institute to India continues.
Within its framework, a meeting was held in the country’s largest network of clinics “Apollo” to discuss the practical steps of the agreements reached during the visit of the rector of the institute M.Madazimov to India in April.
This clinic performs the most modern surgical operations. There, F. Rasulov, accompanied by Dr. Sudhir Dhakre, got acquainted with the operating rooms of transplantation, preparing patients for surgery and subsequent monitoring processes, and the conditions created for patients.
In order to study the possibilities of Andijan State Medical Institute in the medical field and make recommendations on the proper organization of rooms for transplant operations, a trip to the Institute of Indian Doctors under the guidance of Dr. Sudhir Dhakre is planned in August.