XALQARO QO‘SHMA TA’LIM DASTURIDA O‘QISHNI VA BIR VAQTNING O‘ZIDA IKKITA DIPLOM OLISHNI XOHLAYSIZMI? – Andijon davlat tibbiyot instituti
XALQARO QO‘SHMA TA’LIM DASTURIDA O‘QISHNI VA BIR VAQTNING O‘ZIDA IKKITA DIPLOM OLISHNI XOHLAYSIZMI?
23:06 16.07.2021
Andijon davlat tibbiyot instituti 2021-2022-o‘quv yili uchun xorijiy oliy ta’lim muasssasalari bilan hamkorlikda qo‘shma ta’lim dasturiga to‘lov-kontrakt asosida bakalavriyat mutaxassisligining Pediatriya ishi va Stomatologiya yo‘nalishlariga hamda magistratura mutaxassisligining tibbiyot biotexnologiyasi uchun qabul e’lon qiladi.
Siz Andijon davlat tibbiyot institutida bakalavriyat mutaxassisligida 3 yil ta’lim olganingizdan so‘ng, o‘qishni Rosiya federatsiyasining Dog‘iston, Ural  universitetlarida, Germaniyaning Rostok universitetida davom ettirishingiz mumkin.
Shuningdek, Germaniyaning Rostok universiteti va Andijon davlat tibbiyot institutlari bilan hamkorlikda biotibbiyot texnologiyalari magistratura mutaxassisligi qoʼshma taʼlim dasturlar va ikki tomonlama diplom berish kelishuviga asosan 1+1 modeli asosida o‘qish imkoniyatiga ega bo‘lasiz. Ya’ni Andijon davlat tibbiyot institutida 1-bosqichni tamomlaganingizdan so‘ng, 2-bosqichni Germaniyaning Rostok universitetida davom ettirib, 2 ta diplom egasiga aylanasiz.
Biotexnologiya mutaxassisligi boʼyicha bakalavr darajasiga ega boʼlgan (tibbiy biotexnologiya, molekulyar tibbiyot, biotibbiyot muxandisligi) bakalavriat bitiruvchilari ushbu mutaxassislik boʼyicha tanlovda ishtirok etishlari mumkin.
1. Ingliz tilidan TOEFL (TOEFL) uchun kamida 90 ball. IELTS: kamida V 2 sertifikat.
2. Nemis tilidan esa Germaniya Akademik almashinuv xizmatidan (DAAD) Umumiy yevropa koordinatalari tizimi va UNIcert tizimining vakolat darajalariga muvofiq sertifikat: (C2 / UNIcert IV yoki C1) ega bo‘lishingiz talab etiladi.

DO YOU WANT TO STUDY IN THE INTERNATIONAL JOINT EDUCATIONAL PROGRAM AND GET TWO DIPLOMAS AT THE SAME TIME?
23:06 16.07.2021
Andijan State Medical Institute, in cooperation with foreign higher educational institutions, announces admissions for the academic year 2021-2022 on a contractual paid basis to the bachelor’s degree in Pediatrics and Dentistry and the Master’s degree in Medical Biotechnology.
After 3 years of study at the Andijan State Medical Institute, you can continue your studies at the universities of Dagestan and the Urals of the Russian Federation, as well as at the University of Rostock in Germany.
You will also have the opportunity to pursue a Master’s Degree in Biomedical Technology launched in partnership of the University of Rostock, Germany and Andijan State Medical Institute through joint educational programs and the model 1 + 1 under a bilateral diploma agreement. That is, after passing the 1st stage at Andijan State Medical Institute, you can continue the 2nd stage of studies at the University of Rostock, Germany and get 2 diplomas.
Graduates of Bachelor’s program majoring in Biotechnology (Medical Biotechnology, Molecular Medicine, Biomedical Engineering) are eligible to apply to this program.
Requirements:
1. Certificate in English : with not less than 90 points in TOEFL or IELTS certificate not lower than B2 level.
2. Certificate in German : by the German Academic Exchange Service (DAAD) in accordance with the competencies of the Common European Framework of Reference and the UNIcert system:
(C2 / UNIcert IV or C1).
Documents are submitted online through the “INTERNATIONAL ADMISSIONS 2021” section of the official website of Andijan State Medical Institute adti.uz.