Bugun, 24-sentabr kuni Andijon davlat tibbiyot instituti klinikasi va yangi qurilayotgan o‘quv binosiga Sog‘liqni saqlash vaziri Amrillo Inoyatov tashrif buyurdi.
Vazirni Andijon viloyat Sog‘liqni saqlash boshqarma boshlig‘i A.Mirzajonov, Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov, prorektorlar va mas’ullar kutib oldilar.
Tashrif davomida, dastlab yangi qurib bitkazilayotgan 2000 o‘rinli o‘quv binosida davom etayotgan qurilish jarayonlari bilan tanishildi va binoning old qismida joylashtirilgan buyuk olim va mutafakkir Abu Ali ibn Sinoning haykali ko‘zdan kechirildi. Tanishuv jarayonidan so‘ng, vazir A.Inoyatov qurilishni jadallashtirish va unda talabalarga qulaylik yaratishda alohida ahamiyat berish muhim bo‘lgan jihatlarga e’tibor berish yuzasidan tavsiyalarni aytib o‘tdi.
Navbatdagi manzil ADTI klinikasi bo‘lib, u yerdagi jarayonlar bilan tanishar ekan vazir A.Inoyatov qurilish va ta’mirlash ishlari bilan bog‘liq bajarilishi muhim bo‘lgan masalalar va jarayonlarni tezlashtirish yuzasidan taklif bildirib, topshiriqlar berdi.

VISIT OF THE MINISTER: CONSTRUCTION PROCESSES, PROPOSALS, CHANGES
Today, on September 24, Minister of Health Amrillo Inoyatov visited the clinic and newly constructed educational building of Andijan State Medical Institute.
The minister was welcomed by A. Mirzajonov, the head of Andijan regional health department, M. Madazimov, the rector of Andijan state medical institute, vice-rectors and officials.
During the visit, they got acquainted with the ongoing construction processes in the newly completed 2,000-seat educational building and viewed the statue of the great scientist and thinker Abu Ali ibn Sina, which was placed in the front of the building. After the introduction process, minister A. Inoyatov mentioned the recommendations for speeding up the construction and paying attention to the aspects that are significant to focus on creating comfortable conditions for students.
The next destination was the ADTI clinic. While getting acquainted with the processes there, minister A. Inoyatov gave suggestions and orders to speed up important issues and processes related to construction and repair work.