VILOYAT HOKIMI BITIRUVCHILAR BILAN UCHRASHDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
So‘nggi yillarda mamlakatimizda tibbiyot sohasi rivojiga alohida e’tibor berilib, bu borada xalqaro hamkorliklarni rivojlantirish, mutaxassislarni malaka va tajriba almashishlariga keng yo‘l ochib berish, yoshlarni yetuk mutaxassislar bo‘lib yetishishlariga qaratilgan qator izchil islohotlar amalga oshirilmoqda.
Tibbiyot muassasalarida esa yetuk malakali mutaxassislarga talab yetarlicha.
Bugun, 9-oktabr kuni Andijon davlat tibbiyot institutida viloyat hokimi Shuhratbek Abdurahmonov bilan o‘tkazilgan “Hokim va yoshlar” uchrashuvida ayni shu masalalarga e’tibor qaratildi.
“Meni sizlardan umidim katta. Davlatimiz tomonidan sizlarga shunday imkoniyatlar yaratib berilyaptiki, bunga javoban faqatgina o‘qish va izlanish talab etiladi xolos. Bunga yangi qurib bitkazilgan 2000 o‘rinli o‘quv binosi hamda qayta qurib, ta’mirlanayotgan institut klinikasi yaqqol misol bo‘la oladi. Bularni barchasi sizning nazariy bilimlarni amaliyotda qo‘llay olishlaringiz uchun xizmat qiladi. Bu esa tibbiyot sohasida juda katta ahamiyatga ega”,- dedi viloyat hokimi.
Ochiq va samimiy ruhda o‘tgan uchrashuv yakunida viloyat rahbari mutasaddilarga bitiruvchilarni viloyatdagi tibbiyot muassasalari faoliyati bilan tanishtirish hamda ularni tegishli tartibda biriktirish va talabalarning takliflariga binoan amalga oshiriladigan ishlar yuzasidan topshiriqlar berdi.

In recent years, special attention has been paid to the development of the healthcare sector in our country. A series of consistent reforms have been implemented to enhance international cooperation in this field, facilitate the exchange of qualifications and experiences among specialists, and ensure that young people become competent professionals.
There is a significant demand for highly qualified specialists in medical institutions.
Today, on October 9, a meeting titled “Governor and Youth” was held at the Andijan State Medical Institute with the regional governor, Shuhratbek Abdurahmonov, focusing on these very issues.
“I have great hopes for you. The state is providing you with such opportunities that all it requires in return is your commitment to study and seek knowledge. The newly constructed 2000-seat educational building and the renovated clinical facility of the institute are clear examples of this. All of these serve to help you apply your theoretical knowledge in practice, which is of great importance in the field of medicine,” said the regional khokim.
At the end of the open and sincere meeting, the regional governor gave instructions to officials to familiarize graduates with the activities of medical institutions in the region and to properly assign them, as well as to carry out work based on the students’ proposals.