VILOYAT HOKIMI TALABALAR BILAN UCHRASHDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
Bugun, 14-fevral kuni viloyat hokimi Shuhratbek Abdurahmonov Andijon davlat tibbiyot institutining 2000 o‘rinli o‘quv binosida bo‘lib, talabalar bilan uchrashdi. Unda institut rektori M.Madazimov ham ishtirok etdi.
Mazkur uchrashuv davomida viloyat hokimi talabalarning dars jarayonlaridagi ishtiroki, ularga yaratilgan sharoitlar, bo‘sh vaqtlarini qay tarzda o‘tkazyotganliklari bilan qiziqdi.
Ularni sohaning yetuk mutaxassisi bo‘lib yetishishlarida bugungi kunda faol tarzda o‘qib, bilimlarini boyitib borishlari muhim ekanligini ta’kidladi. Mamlakatimizda yoshlarni sifatli bilim olishlari o‘z ustilarida ishlab, muvaffaqiyatlarga erishishlari uchun yaratilgan sharoitlardan unumli foydalangan holda Vatan ravnaqiga o‘z xissalarini qo‘shishga chorladi.
Talabalar ham institutda professor-o‘qituvchilar tomonidan nazariy va amaliy dars mashg‘ulotlari uyg‘unlikda olib borilayotganligi bu esa talabalarning malakali mutaxassis bo‘lib yetishishlarida muhim jarayon ekanligini ta’kidladi.

REGIONAL GOVERNOR MET WITH STUDENTS
Today, on February 14, regional governor Shuhratbek Abdurakhmonov visited the 2,000-seat educational building of Andijan State Medical Institute and met with students. The rector of the Institute M. Madazimov also participated in the meeting.
During the meeting, the regional governor was interested in the students’ participation in the educational process, the conditions created for them and how they spend their free time.
He emphasized that it was important for them to actively study and enrich their knowledge today in order to become qualified specialists in their field. He called on young people in our country to make their contribution to the prosperity of the Motherland by effectively using the conditions created for them to receive quality education, work on themselves and achieve success.