INNOWEEK-2023 haftaligi doirasida, Andijon davlat tibbiyot instituti hamda Malaya universiteti o‘rtasida hamkorlik aloqalarini mustahkamlashga bag‘ishlangan onlayn muloqot bo‘lib o‘tdi.
Unda Ilmiy ishlar va innovatsiyalar prorektori K.Salohiddinov, o‘quv ishlari bo‘limi boshlig‘i Q.Isaqov hamda Xalqaro fakultet dekani G.Yaxshiboyeva, Malaya universiteti rektori vazifasini bajaruvchi Tun MD Raus Sharif, Tibbiyot fakulteti dekani, professor Kiew Lik Voon, Xalqaro talabalar mobilligi bo‘limi boshlig‘i Tengku Ain Fathium ishtirok etdi.
Muloqot davomida tomonlar talabalar almashinuvi, hamkorlikda ilmiy ishlar qilish, talabalar uchun yozgi lagerlarni tashkil qilish, qisqa va uzoq muddatli talaba va institut xodimlar mobilligini yo‘lga qo‘yish yuzasidan muhokamalar o‘tkazildi. Hamkorlikda konfirensiyalar, seminar-treninglar o‘tkazishda ikki OTM mutaxassislari doimo tayyor ekanligi ta’kidlandi.
Shuningdek, 4 ta: onkologiya, gemotologiya, onko-gemotologiya, xirurgiya yo‘nalishlarida hamkorlikda tadqiqot ishlarini amalga oshirish hamda tadqiqot o‘tkazish uchun bir yillik malaka oshirishni tashkil qilish rejalashtirildi.

As part of the INNOWEEK-2023 week, an online dialogue has been held between Andijan State Medical Institute and the University of Malaya to strengthen mutual cooperation.
K. Salohiddinov, vice-rector of scientific affairs and innovations, K. Isaqov, the head of Education Affairs Department, G. Yakhshiboyeva, the dean of the International Faculty, Tun MD Raus Sharif, acting rector of the University of Malaya, professor Kiew Lik Voon, dean of General Medicine Faculty and Tengku Ain Fathium, the head of International Students’ Mobility participated in the ceremony.
During the dialogue the parties discussed students’ exchange, joint scientific work, organization of summer camps for students, short-term and long-term mobility of students and institute employees. It was noted that the specialists of the two higher institutions are always ready to hold conferences, seminars and trainings in cooperation.
In addition, it was planned to organize a one-year training course for conducting research and carrying out collaborative research in 4 areas: oncology, hematology, onco-hematology and surgery.