Ayni kunlarda Dog‘iston davlat tibbiyot universitetida xizmat safarida bo‘lib turgan Andijon davlat tibbiyot institutining Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori K.Salohiddinov bugun, 2-sentabr kuni universitet rektori V.Xanaliyev, Ilmiy ishlar bo‘yicha prorektor N.Mollayeva va bir guruh mas’ullar bilan uchrashib, suhbatlashdi.
Unda Andijon davlat tibbiyot instituti hamda Dog‘iston davlat tibbiyot universiteti o‘rtasidagi hamkorlikni yana-da mustahkamlash yuzasidan takliflar bildirildi.
Birgalikda tibbiyotning immunologiya, genetika, gistologiya kabi yo‘nalishlari doirasida dolzarb muammolarga bag‘ishlangan anjumanlar, hamkorlikda ilmiy ishlar tayyorlash, talabalar uchun o‘quv va amaliyot maktablari tashkil etish, ilmiy ishlar doirasida mutaxassislar almashinuvini yo‘lga qo‘yish takliflarini tomonlar ma’qulladi.
Bundan tashqari milliy kutubxona fondi bilan aloqalar yuzasidan alohida kelishuv amalga oshirildi. Unga ko‘ra DDTU kutubxona bazasidan pedagog-mutaxassislar uchun onlayn foydalanish imkoniyati muhokama qilindi.

Today, September 2, Vice-Rector for Research and Innovation of Andijan State Medical Institute K. Salokhiddinov, who is currently on a business trip to Dagestan State Medical University, met and talked with the Rector of the University V. Khanaliev, Vice-Rector for Research N. Mollaeva and a group of officials.
At the meeting, proposals were made to further strengthen cooperation between Andijan State Medical Institute and Dagestan State Medical University.
The parties made proposals to jointly hold conferences on topical issues in such areas of medicine as immunology, genetics, histology, jointly doing scientific works, organize training and practice schools for students, and also establish an exchange of specialists within the framework of science.
In addition, a separate agreement was concluded on relations with the national library fund. The possibility of using the online database of the DSMU library for specialist teachers was discussed.