XIRURGIYA MUTAXASSISLIGI BO‘YICHA MALAKAVIY IMTIHON O‘TKAZILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining «Oliy o‘quv yurtidan keyingi ta’lim tizimini yanada takomillashtirish to‘g‘risida»gi Farmoni, O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining «Oliy o‘quv yurtidan keyingi ta’lim tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida»gi qarori, O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Oliy attestatsiya komissiyasi Rayosatining 2016-yil 28-yanvardagi 220/2-sonli qarori bilan tasdiqlangan va  O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi tomonidan 2017-yil 23-iyunda 2764-1 raqam bilan ro‘yhatdan o‘tkazilgan “Malakaviy imtihonlarni o‘tkazish tartibi to‘g‘risidagi Nizom”ni ijrosini ta’minlash maqsadida Andijon davlat tibbiyot instituti Kengashlar zalida “Xirurgiya” mutaxassisligi bo‘yicha malakaviy imtihon o‘tkazildi.
Imtihon komissiyasiga B.Abdullajonov raislik qildi. Imtihon hay’at a’zolari rais o‘rinbosari, professor G.Xodjimatov, t.f.d., dotsentlar D.Xakimov va A.Qosimov hamda PhD M.Nosirov bo‘ldi.
Imtihonda 6 nafar  falsafa doktorlik dissertatsiyalarni bajariyotgan talabgorlar  sinovlardan muvaffaqayatli o‘tishdi.

Skip to content A QUALIFYING EXAM ON THE SPECIALTY “SURGERY” – Andijan State Medical Institute
In order to ensure the implementation of the Decree of President of the Republic of Uzbekistan “On further improving the system of postgraduate education”, the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan “On measures to further improve the system of postgraduate education”,1 “Regulations on the procedure for conducting qualifying examinations” No. 2764, approved by the Resolution of the Presidium of the Higher Attestation Commission under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan No. 220/2 of January 28, 2016 and registered by the Ministry of Justice of the Republic of Uzbekistan on June 23, 2017, a qualifying exam on the specialty “Surgery” was held in the Conference Hall of Andijan State Medical Institute.
The examination commission was chaired by B.Abdullajonov. The members of the examination board were the Deputy Chairman, Professor G.Khodjimatov, Ph.D., Associate Professors D.Khakimov and A.Kasimov and PhD M.Nosirov.
According to the terms of the exam, the questionnaire was opened in front of everyone, and the applicants chose the exam tickets.
Candidates who have completed 6 doctoral dissertations in philosophy have successfully passed the exam.