YANA 534 NAFAR BITIRUVCHI TALABA ISH BILAN TAʼMINLANDI
Andijon davlat tibbiyot instituti bitiruvchi talabalarini ish bilan taʼminlash maqsadida Sogʻliqni saqlash boshqarmalari bilan doimiy hamkorlik oʻrnatilgan. Bu borada viloyat Sogʻliqni saqlash boshqarmasi tomonidan oilaviy shifokor lavozimi uchun aniqlangan 118 ta boʻsh ish oʻrniga talabalar biriktirilgan edi. Mazkur tajriba endi Namangan va Fargʻona viloyatida ham shakllantirilmoqda.
Institutda Namangan va Fargʻona viloyati Sogʻliqni saqlash boshqarmalari rahbarlari va masʼul xodimlari ishtirokida talabalarni ishga taqsimlash mavzusida onlayn muloqot oʻtkazildi.
Muloqotda Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov, prorektorlar, fakultet dekanlari, Buyurtmalar portfelini shakllantirish, bitiruvchilarni ishga taqsimlash va monitoring boʻlimi hamda Marketing va talabalar amaliyoti boʻlimi xodimlari ishtirok etdi.
Dastavval Andijon davlat tibbiyot institutini 2022-yil Namangan va Fargʻona viloyatlari boʻyicha bitiruvchilar soni toʻgʻrisida maʼlumot berib oʻtildi. Har ikki viloyatda oilaviy shifokor lavozimi uchun mavjud boʻsh ish oʻrinlariga 534 nafar bitiruvchi talaba biriktirildi, yaʼni ish bilan taʼminlandi.

ANOTHER 534 GRADUATES HAS BEEN EMPLOYED
In order to ensure employment of graduates of Andijan State Medical Institute, regular cooperation has been established with the Health Departments. In this case, students were attached to 118 vacancies identified by the regional health department for the position of general practitioner.
This experience is now being formed in Namangan and Fergana regions.
The institute hosted an online dialogue with the participation of heads and officials of the health departments of Namangan and Fergana regions.
The meeting was attended by the rector of Andijan State Medical Institute M.Madazimov, pro-rectors, deans of faculties, staff of the Department of order portfolio formation, employment and monitoring of graduates and the Department of Marketing and Student Practice.
First of all, the number of graduates of Andijan State Medical Institute in Namangan and Fergana regions in 2022 was reported. In both provinces, 534 graduates were recruited to fill vacancies as general practitioners.