Prezidentimiz tomonidan ilgari surilgan “Dolzarb 90 kun” loyihasi doirasida yoshlarning intellektual salohiyatini oshirish va bo‘sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazish, yoshlar o‘rtasida sportni ommalashtirish, ularni sog‘lom turmush tarziga va jismoniy faollikka jalb qilish maqsadida Andijon davlat tibbiyot instituti tomonidan qator tadbirlar o‘tkazilib, sport va fan to‘garaklari doimiy faoliyat yuritmoqda.
Bugun, 25-iyul kuni loyiha doirasida institut rektori M.Madazimov viloyatimizning Jalaquduq, Qo‘rg‘ontepa, Xonobod tumanlarida yashovchi talabalar bilan uchrashdi. Muloqot onlayn va oflayn shaklda tashkil etildi.
So‘lim Xonobod shahrida o‘tkazilgan uchrashuv samimiy muloqot tarzida o‘tkazildi. Unda rektor talabalarning yozgi ta’tilni qay tarzda o‘tkazayotganliklari, “Dolzarb 90 kun” loyihasida qanchalik faol ishtirok etayotganliklari, amaliyot jarayonlari qay tarzda o‘tayotganligi bilan qiziqdi.
Talabalar yozgi ta’tildan unumli foydalangan holda bilimlarini yanada boyitayotganliklari va sport bilan doimiy tarzda shug‘ullangan holda sog‘lom turmush tarziga rioya qilayotganliklari haqida aytib o‘tdi.
Muloqot davomida bitiruvchilarni “Kelajakka qadam” loyihasi doirasida amalga oshirilayotgan ishlar va loyiha haqida batafsil ma’lumot berildi. Shuningdek, talabalarning murojaat va takliflari tinglanib, ular yuzasidan mas’ullarga topshiriqlar berildi.

A number of events have been held by Andijan State Medical Institute, sports and science clubs are constantly operating within the framework of “Significant 90 Days” project put forward by our President in order to increase the intellectual potential of young people and spend their free time meaningfully, popularize sports among young people and attract them to a healthy lifestyle and physical activity.
Today, on July 25, the rector of our Institute M. Madazimov met with the students living in Jalaquduk, Kurgantepa and Khanabad districts of our region. The meeting was organized online and offline.
The meeting, held in the picturesque city of Khanabad, was held in the form of a sincere dialogue. The rector was interested in how the students spent their summer vacation, how actively they participated in the “Significant 90 kun” project and how the internship processes were going.
The students said that they are making the most of the summer vacation, enriching their knowledge and adhering to a healthy lifestyle by playing sports constantly.
During the conversation, the graduates were given detailed information about the work being carried out within the framework of the “Step to the Future” project. Also, the students’ appeals and suggestions were listened to, instructions were given to responsible persons.