Andijon davlat tibbiyot institutining Talabalar turar joyida “Adolat” SDP Andijon viloyat kengashi tomonidan “Yangi Oʻzbekistonning tinchligi, farovonligi va taraqqiyoti yoʻlida birlashaylik!” umumiy shiori ostida tadbir tashkil etildi. Unda partiya faollari bilan bir qatorda institut yoshlari ham ishtirok etdi.
Tadbir avvalida Partiyaning siyosiy kengashi raisi oʻrinbosari A.Rahmonov, viloyat kengashi raisi, Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov “Yoshlar qanoti” aʼzolari orasida iqtidorli yigit-qizlar koʻpchilikni tashkil etayotgani, kam taʼminlangan va ehtiyojmand aholimizni, ayniqsa, ayollarimizni qoʻllab-quvvatlashda partiya tomonidan amalga oshirilayotgan ishlar toʻgʻrisida taʼkidlab oʻtdilar.
Shuningdek, tadbirda soʻz olgan yoshlar oʻzlari erishayotgan yutuqlari bilan oʻrtoqlashdilar. Talabalar ijrosidagi “Andijon polkasi” raqsi barchani davraga chorladi. Qoʻshiqlar dasturi raqslarda davom etdi.

“Let’s unite for peace, prosperity and development of the new Uzbekistan!” The event was organized under the common motto. Along with party activists, the youth of the institute also took part in it.
At the beginning of the event, Deputy Chairman of the Political Council of the Party A.Rakhmonov, Chairman of the Regional Council, Rector of Andijan State Medical Institute M.Madazimov noted that the majority of talented members of the “Youth Wing” are young people, especially women They noted the work being done by
The young people who spoke at the event also shared their achievements. The dance “Andijan polka” performed by students invited everyone to the circle. The song program continued with dances.