YILNING ENG BILIMDON TALABALARI JAMOASI NOMI ANIQ BO‘LDI
Andijon davlat tibbiyot instituti talabalari oʻrtasida o‘tkazib kelinayotgan “Zakovat” intellektual oʻyini boʻyicha “Rektor kubogi” turnirining  final oʻyini ham ayni bayram arafasida boʻlib oʻtdi.
Oʻyinda 11 ta jamoa ishtirok etdi. Mazkur oʻyin institutning “Zakovat” intellektual klubi koordinatori Shoxjahon Abduraxmonov tomonidan olib borildi. Shiddatli kechgan bahslar yakunida “Dominant Profs” jamoasi mavsum gʻolibligini qoʻlga kiritdi.
Shuningdek, «Dominant» jamoasi 2-oʻrin, «Dofamin» jamoasi 3-oʻrin, «DWP» jamoasi 4-oʻrin va «Legends» jamoasi 5-oʻrinni egalladi.

THE NAME OF THE BEST STUDENT TEAM OF THE YEAR HAS BEEN CERTAIN – Andijan State Medical Institute
The final match of the “Rector’s Cup” tournament on the intellectual game “Zakovat” held among students of the Andijan State Medical Institute was also held on the eve of the holiday.
11 teams participated in the game. This game was conducted by Shokhjahon Abdurakhmanov, the coordinator of the “Zakovat” intellectual club of the institute. “Dominant Profs” team won the championship of the season at the end of intense competition.
Also, the “Dominant” team took the 2nd place, the “Dopamine” team took the 3rd place, the “DWP” team took the 4th place and the “Legends” team took the 5th place.