YO‘LLARDA JAROHATLANISHNI KAMAYTIRISH YUZASIDAN JAMOATCHILIK MULOQOTI O‘TKAZILADI – Andijon davlat tibbiyot instituti
YO‘LLARDA JAROHATLANISHNI KAMAYTIRISH YUZASIDAN JAMOATCHILIK MULOQOTI O‘TKAZILADI
11:54 19.05.2021
Dunyo bo‘ylab har 24 soniyada yo‘l-transport hodisasi natijasida yana bir kishi halok bo‘ladi. BMT JSST bilan birgalikda #Love30 kampaniyasini o‘tkazmoqda va barcha mamlakatlar ko‘chalarida tezlikni 30 km/soatiga cheklashga chaqirmoqda.
«Yuksalish» umummilliy harakati joriy yilning 17-mayidan 21-mayiga qadar oltinchi marta o‘tkazilayotgan BMTning Xavfsiz yo‘l harakati global haftaligini qo‘llab-quvvatlaydi. Eng yaxshi shahar bu — transport vositalari uchun emas, insonlar uchun mo‘ljallangan shahardir. Shuning uchun harakatlanishda qulaylikni transport vositalariga emas, insonlarga qaratish kerak.
25-may kuni jamoat tuzilmalari, manfaatdor davlat idoralari va OAV vakillari ishtirokida yo‘llarda jarohatlanishni kamaytirish yuzasidan jamoatchilik muloqoti o‘tkazilishi rejalashirilgan. Yakunda yo‘l harakati xavfsizligini ta’minlash bo‘yicha jamoatchilik va davlat idoralarining umumlashgan pozitsiyasi, yo‘llarda jarohatlanish va o‘limni kamaytirish yuzasidan taklif va tavsiyalari ishlab chiqilishi kutilmoqda.

Skip to content A public dialogue will be held on the topic of reducing the number of road accidents – Andijan State Medical Institute
A public dialogue will be held on the topic of reducing the number of road accidents
11:54 19.05.2021
Every 24 seconds, another person has died in a road traffic accident worldwide. The UN is working with WHO on the # Love30 campaign to call for speed limits of up to 30 km / h on streets around the world.
The nationwide movement “Yuksalish” supports the 6th UN Global Road Safety Week, which takes place around the world from May 17 to May 21,2021. The best cities are those cities that are designed for people, not vehicles. Therefore, it is important to reconsider the priorities: from moving vehicles to moving people.
On May 25, it is planned to hold a public dialogue on the aspects of reducing road traffic injuries with the participation of representatives of public structures, interested government agencies, and the media community. As a result, it is expected to develop a consolidated position of the public and government agencies to ensure road safety, proposals and recommendations to reduce injuries and deaths on the roads.