“YONG’IN XAVFSIZLIGI OYLIGI”DA FAOL ISHTIROK ETAYLIK!
Qish faslida isitish moslamalariga bo’lgan ehtiyojning oshishi yong’in xavfini ortishiga sabab bo’ladi. Respublikamizda yong’inlar bilan bog’liq baxtsiz hodisalarning oldini olish maqsadida joriy yilning 15-noyabridan 15-dekabriga qadar «Yong’in xavfsizligi oyligi» deb e’lon qilindi va mazkur oylik doirasida Andijon davlat tibbiyot institutida turli tadbirlar o’tkazilmoqda.Tadbirlardan ko’zlangan asosiy maqsad institutimiz xodimlari va talabalariga muassasada yong’in xavsizligiga rioya qilish, elektr jihozlaridan ehtiyotkorlik bilan foydalanish, birgina ishda emas o’z yashash xonadonlarida ham mazkur qoidalarga amal qilish, qo’lbola isitish vositalaridan foydalanmaslik, is gazidan ehtiyot bo’lish borasida tushuntirish ishlari olib borilmoqda.
Shuningdek, “Life support team” talabalar jamoasi bilan hamkorlikda favqulodda vaziyatlarda yong’inni o’chirish holatlari borasida amaliy mashg’ulotlar ham olib borildi.
Qolaversa, institutning barcha o’quv binolari va Talabalar turar joyida yong’in xavfsizligi borasidagi bannerlar, qo’llanmalar mavjud bo’lib, bu borada talabalarga keng tushuntirilmoqda.

WE WILL TAKE AN ACTIVE PART IN THE “FIRE SAFETY MONTH”! – Andijan State Medical Institute
The increased need for heating devices in the winter season is the cause of increased fire danger. In order to prevent accidents related to fires, a “fire safety month” has been announced in the republic from November 15 to December 15 of this year, within the framework of which various events are held at the Andijan State Medical Institute.The main purpose of the events is to help the staff and students of our institute to observe fire safety in the institution, to use electrical equipment carefully, to observe these rules not only at work, but also in their living quarters, not to use improvised means of heating, explanatory work is being carried out about caution with gas IS.
Also, in cooperation with the student team ” life support team”, practical classes on fire fighting in emergency situations were held.
In addition, banners and fire safety manuals are placed on all academic buildings and student dormitories of the Institute, which are explained in detail to students.