Talabalar kuniga ham oz fursat qoldi. Mazkur bayramni munosib nishonlash maqsadida turli tadbir va tanlovlar oʻtkazilmoqda.
Andijon davlat tibbiyot instituti talabalari oʻrtasida “Zakovat” intellektual oʻyini tashkil etildi. Unda 15 ta jamoa ishtirok etdi. Oʻyinni Oʻzbekiston Yoshlar ittifoqi institut boshlangʻich tashkiloti faollari adolatli baholab bordilar. Ishtirokchilarga fan-taʼlim, tibbiyot sohasiga oid savollar bilan birga mantiqiy savollar ham berildi. Berilgan 12 ta savolning har biriga jamoalar aniq javob berdilar.
Shuningdek, oʻyin doirasida Rektor kubogi turniri ham oʻtkazildi. Unda 16 ta jamoa ishtirok etib, berilgan 16 ta savolga ham bilimdonlar batafsil javob berdilar. Ajabki, har ikki oʻyinda ham “Dominant” jamoasi gʻoliblikni qoʻlga kiritdi.

On the eve of the celebration of the Student’s Day, various events are organized.
Andijan State Medical Institute hosted the intellectual game “Zakovat”, in which 15 teams took part. The progress of the game was evaluated by the activists of the primary institute organization of the Youth Union of Uzbekistan. Participants were asked various questions on medical topics, as well as logical questions. Participants answered all 12 questions in detail.
Also, within the framework of the game, the rector’s cup was held, in which 16 teams took part, which answered 16 questions. The team “Dominant” won both games. The awarding ceremony of participants and winners will take place on the Student’s Day.