“Zakovat Quiz” intellektual o‘yini o‘tkazildi – Andijon davlat tibbiyot instituti
“Ayollarga ehtirom” oyligi hamda 8-mart — Xalqaro xotin-qizlar kuni munosabati bilan Andijon davlat tibbiyot institutida ayol professor-o‘qituvchilar va xodimalar o‘rtasida “Zakovat Quiz” intellektual o‘yini tashkil etildi. Tadbir institut Xotin-qizlar bilan ishlash bo‘limi hamda O‘zbekiston Yoshlar ittifoqi institut boshlang‘ich tashkiloti hamkorligida yuqori saviyada o‘tkazildi.
Tadbirni institut rektorining Xotin-qizlar masalalari bo‘yicha maslahatchisi G.Xolmatova kirish so‘zi bilan ochib berib, barcha ayollarni bayram bilan samimiy tabrikladi hamda bunday intellektual uchrashuvlar jamoada birlik, faollik va ilmiy muhitni yanada mustahkamlashini ta’kidladi.
Intellektual o‘yinni intellektual loyihalar koordinatori Sh.Abduraxmonov qiziqarli va yuqori kayfiyatda olib bordi. O‘yinda 7 ta jamoa bilim va zukkolik borasida o‘zaro bellashdi.
Qiziqarli savollar, mantiqiy topshiriqlar va musobaqaviy ruh bilan o‘tgan bahslar yakunida g‘oliblar aniqlandi:
🥇-o‘rin — “Orxideya” jamoasi — 1 800 000 so‘m
🥈-o‘rin — “International team” jamoasi — 1 500 000 so‘m
🥉-o‘rin — “Psixiatriya” jamoasi — 1 000 000 so‘m
G‘olib jamoalar diplom va pul mukofotlari bilan taqdirlandi. Tadbir davomida ishtirokchilar o‘z bilimlari, tezkor fikrlashi va jamoaviy ishlash ko‘nikmalarini namoyish etib, barchaga ko‘tarinki kayfiyat ulashdi.

In honor of the March 8 – International Women’s Day and “Respect for Women” month, an intellectual game “Zakovat Quiz” was organized among female professors, teachers and employees at the Andijan State Medical Institute. The event was held at a high level in cooperation with the Institute’s Department of Women’s Affairs and the primary organization of the Youth Union of Uzbekistan.
The event began with a welcoming speech from the institute’s advisor to the rector on women’s issues, Gulchehra Holmatova, who sincerely congratulated all women on their holiday and emphasized that such intellectual meetings strengthen unity, activity, and scientific atmosphere within the team.
The intellectual competition was conducted enthusiastically and with high spirits by the coordinator of intellectual projects, Sherzod Abdurakhmonov. Seven teams competed against each other demonstrating knowledge and wisdom during the quiz.
Interesting questions, logical tasks, and competitive spirit culminated in determining the winners as follows:
🥇 First place — “Orchid” team — 1,800,000 soums
🥈 Second place — “International Team” — 1,500,000 soums
🥉 Third place — “Psychiatry” team — 1,000,000 soums
The winning teams were awarded diplomas and cash prizes. During the event, participants demonstrated their knowledge, quick thinking, and teamwork skills, spreading joyful moods among everyone present.