Bugun, 12-may – Xalqaro hamshiralar kuni. Ya’ni, biz shifokorlar bilan bir safda turib, bemorlarning shifo topishida shirin so‘z, mehr va e’tiborini ayamaydigan fidoiylar bayrami.
Hamshira deganda, ko‘z oldimizda yuzlari kulib turadigan, mehribon siymo gavdalanadiki, u bemorlarning har birini alohida g‘amxo‘rlik bilan parvarish qiladi.
Patronaj hamshiralarni doimo mahallalarda, aholi vakillari bilan uchrashuvlarda ko‘ramiz bu esa xalqimizga qanchalik yaqinliklari va ularning salomatliklari haqida qayg‘urishlaridan dalolatdir.
2021-yil 5 may kunidagi PF 6221 –sonli Prezident farmoni bilan Respublikamizda 10 ming, keyingi yilga yana 10 ming, jami 20 ming shtatda yangi hamshiralar ish o‘rinlari yaratildi. Ular millionlab bemorlarning shifo topishlarida muhim o‘rin tutadilar.
Eginidagi libosi kabi qalbi pok, insonlar salomatligi uchun sidqidildan mehnat qilayotgan o‘rta tibbiyot xodimlarining mehnatlari doimo e’tibor  markazida.
Aziz hamshiralar! Barchangizni bugungi bayram bilan o‘zim hamda institut jamoasi nomidan qizg‘in muborakbod etaman. Oilangizga tinchlik, xotirjamlik, sharafli va mashaqqatli mehnat faoliyatingizda omad va zafarlar yor bo‘lishini tilab qolaman.

CONGRATULATIONS OF THE RECTOR OF ANDIJAN STATE MEDICAL INSTITUTE M.M.MADAZIMOV ON THE INTERNATIONAL DAY OF NURSES
08:23 12.05.2023
Dear colleagues, dear nurses!
Today May 12 is the International Day of Nurses, who help treat people with their kindness, attention and care.
Since ancient times, a nurse has been a symbol of hope, patience and sensitivity to every patient.
Another proof of the nurses’ concern for people is the constant bypass of patronage nurses in order to improve the nation.
According to the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan No. 6221 dated May 5, 2021, 20 thousand jobs for nurses were gradually created, which help treat millions of people. The work of nursing staff in snow-white coats, who have dedicated themselves to the most noble profession, is always in high esteem.
Dear nurses! On behalf of the leadership of the institute and on my own behalf, let me congratulate you on the holiday! I wish you peace, tranquility and success in your honorable profession.