ANDIJON DAVLAT TIBBIYOT INSTITUTI REKTORI M.M.MADAZIMOVNING OʻZBEKISTON RESPUBLIKASI DAVLAT MADHIYASI QABUL QILINGANLIGINING 31 YILLIGI MUNOSABATI BILAN BAYRAM TABRIGI
08:00 10.12.2023
Assalomu alaykum, qadrli institutimiz jamoasi, aziz ustozlar va talabalar!
Bugun, 10-dekabr barchamiz uchun qadrli va har eshitganda bizni g‘urur va iftixor tuyg‘ular chulg‘ab oluvchi Oʻzbekiston Respublikasining Davlat madhiyasi qabul qilingan kun. Oʻzbekiston Respublikasining Davlat madhiyasi haqidagi qaror 1992-yilning 10-dekabrida Oʻzbekiston Respublikasining Yuqori Kengashining 11-chaqirigʻida qabul qilingan. Ushbu madhiya 1992-yildan hozirgi paytgacha Oʻzbekiston Respublikasining madhiyasi hisoblanadi.
Oʻzbekiston xalq shoiri Abdulla Oripov soʻzi, Oʻzbekiston xalq bastakori Mutal Burhonov musiqasi bilan bastalangan ushbu moʻjaz qoʻshiq har birimizning dilimizga oʻzgacha mehr bilan muxrlangan. Undagi so‘zlar shunchaki so‘zlar emas, xalqimizning orzu umidi va kelajagidir.
Har bir satrida xalqimizning o‘ziga xos qadriyatlari, mehnatsevarligi, bag‘rikengligi, go‘zal vodiy ta’rifi-yu, yoshlarga bildirilgan xalqning ishonchi aks etgan madhiyamizni hamisha qo‘limizni ko‘ksimizga qo‘ygan holda mag‘rur ijro etamiz.
Turli sohalarda muvaffaqaiyatlarga erishayotgan yoshlarimiz esa dunyo miqyosida Vatan bayrog‘ini baland ko‘targan holda, madhiyamizni jahon saxnalarida baralla kuylamoqdalar.
Aziz ustozlar va talaba-yoshlar! Sizlar ham oʻqish va ishdagi yutuqlaringiz bilan yuqori marralarni zabt etib, xalqaro miqyosda bayrogʻimizni baland koʻtarib, gʻurur bilan madhiyamizni ovoza eting. Biz sizga ishonamiz va hamisha qo‘llab-quvvatlashga tayyormiz!
Qadrli institutimiz jamoasi, sizlarni va siz orqali barcha yurtdoshlarimizni Oʻzbekiston Respublikasi Davlat madhiyasi qabul qilingan kun bilan chin qalbimdan tabriklayman! Sizlarga uzoq umr, baxt-saodat tilab qolaman!

HOLIDAY CONGRATULATIONS OF THE RECTOR OF ANDIJON STATE MEDICAL INSTITUTE M. M. MADAZIMOV ON THE 31ST ANNIVERSARY OF ADOPTION OF THE STATE ANTHEM OF THE REPUBLIC OF UZBEKISTAN
08:00 10.12.2023
Hello, dear team of our Institute, dear teachers and students!
Today, December 10, is the day of adoption of the National Anthem of the Republic of Uzbekistan, which is dear to all of us and fills us with pride every time we hear it. The decision on the National Anthem of the Republic of Uzbekistan was adopted on December 10, 1992 at the 11th session of the Supreme Council of the Republic of Uzbe
kistan. This anthem has become the anthem of the Republic of Uzbekistan since 1992.
This wonderful song, written by the people’s poet of Uzbekistan Abdulla Oripov and music by the people’s composer of Uzbekistan Mutal Burkhanov, is deeply rooted in the hearts of each of us. Its words are not simply words for us; they proved to be the hope and future of our nation and motto of our life.
We proudly perform our national anthem with our hands on our hearts which reflects the unique values of our people, hard work, tolerance, the description of the beautiful valley and the people’s confidence in the youth.
Our young people, who are achieving success in various fields, are singing our national anthem on world stages, raising high our national flag.
Dear teachers and students! You, too, have achieved great heights with your achievements in studies and work, raise our flag high at the international level, and sing our national anthem with pride. We believe in you, we are always ready to support you!
Dear team of our institute, I sincerely congratulate you and all our compatriots on the day of adoption of the National Anthem of the Republic of Uzbekistan! I wish you a long life and happiness!