Andijon shahridagi harbiy qismda “Harbiy vatanparvarlik” oyligi doirasida “Milliy armiyamiz – Yangi O’zbekistonning mustahkam qalqonidir!” shiori ostida tadbir tashkil qilindi. Unda Andijon davlat tibbiyot instituti Stomatologiya hamda Davolash fakultetlari dekan o’rinbosarlari, tyutorlar hamda talabalar ishtirok etdilar.
Mazkur manzilda talabalarga mutaxassislar tomonidan harbiy texnikalar namoyish etib, tanishtirildi va turli harbiy chiqishlar namoyish etildi.
Shuningdek, qismda muddatli harbiy xizmatni o’tayotganlar va talabalar ishtirokida “Zakovat”  intelektual o’yini o’tkazildi. Yakunda “Dominant” va “Adolat posponlari” jamoalari bir xilda ballarni jamg’ardi va o’yinda do’stlik g’alaba qozondi. Talabalar tadbirdan katta taassurotga ega bo’lib qaytdilar.

At the military unit of Andijan State Medical Institute the event was organized under the slogan”Our National Army is a strong shield of New Uzbekistan!”. Deputy deans, tutors and students of the Faculty of Stomatology and General Medicine of Andijan State Medical Institute took part in it.
During the event, experts demonstrated and introduced military equipment to the students, and various military performances.
In addition, the intellectual game “Zakovat” was held with the participation of conscripts and students. At the end, the teams “Dominant” and “Adolat posbonlari” scored the same points, and friendship won. Students returned from the event with a great impression.