Ayni kunlarda, respublikamiz bo‘ylab “Obodonlashtirish oyligi” bo‘lib o‘tmoqda. Xususan, Andijon davlat tibbiyot institutida ham  muassasa hududini yangi o‘quv yiliga tayyorlash, ko‘kalamzorlashtirish ishlari amalga oshirilmoqda.
Jumladan, institut hududidagi binolarning kuz-qish mavsumiga tayyorgaligi, o‘quv hamda talabalar turar-joylarida talabalarga yetarlicha shart-sharoit yaratib berish, binolar atrofini ko‘kalamzorlashtirish, mavjud muammo va kamchiliklarni bartaraf etish borasida obodonlashtirish ishlari bajarilmoqda.
Shuningdek, tabiatni o‘z holicha asrab-avaylash maqsadida institut hovlisidagi har bir daraxtga rahbar va ishchi xodimlar javobgar etib biriktirildi va hududlar bo‘limlar hamda fakultetlarga taqsimlandi.

PREPARATION FOR THE NEW ACADEMIC YEAR AT ANDIJAN STATE MEDICAL INSTITUTE CONTINUES AT A FAST PACE
These days in our republic the “Amendment Month” is being held. In particular, Andijan State Medical Institute is preparing the territory of the institute for the new academic year, and works are underway to improve the territory.
In particular, landscaping work is being carried out in order to prepare buildings on the territory of the institute for the autumn-winter season, create sufficient conditions for students to live in educational and student dormitories, plant greenery around the buildings, and eliminate existing problems and shortcomings.
Also, in order to preserve nature in its original form, officials and workers were attached to each tree in the courtyard of the institute, and the plots were distributed among the departments and faculties.