CHUQURLASHTIRILGAN TIBBIY-KO‘RIK OYIM XUDUDIDA O‘TKAZILDI
“Bor mehrimiz shu Vatan, shu xalq uchun!” shiori ostidagi salomatlik aksiyasi Jalaquduq tumanida davom etmoqda. Institutimizning 25 nafar yetakchi mutaxassislarimiz, rektorimiz M. Madazimov ham tuman tibbiyot birlashmasi ko‘p tarmoqli markaziy poliklinika Oyim bo‘limi, Dalvarzin Teshiktosh, Toshbuloq QVP xizmat o‘ramida yashovchi “Temir daftari”ga kiritilgan aholini  chuqurlashtirilgan tibbiy-ko‘rikdan o‘tkazdilar
Tibbiy-ko‘rik davomida 93 nafar fuqaro EKG, 18 nafari bioximik labaratoriya, 72 nafari klinik labaratoriya, 95 nafari UTT tekshiruvlaridan o‘tkazildi. Bu bemorlarning  95 nafari “Temir daftari”ga, 67 nafari “Ayollar daftari”ga kiritilgan. Ularning barchasi tibbiy-ko‘rikdan o‘tkazilib, mutaxassislar tomonidan kerakli tavsiyalar berildi. 2 nafar bemorning uyiga borib, holidan xabar olindi. 2 nafar bemor murakkab jarohlik amaliyotidan o’tkazildi. Shifoxona sharoitida yotib davolanadigan bemorlarga markaziy shifoxonalarga yo‘llanmalar berildi.

A health campaign under the motto “We have love for this Motherland, for this people!” continues in Jalal-Abad district. 25 leading specialists of our institute including the rector of the institute M. Madazimov carried out a comprehensive medical examination of the population included in the “Temir Daftar (Iron Book- a book that needs special attention)” in the Oyim branch of a multidisciplinary central polyclinic under the district medical association, in rural medical stations of Dalvarzin,Teshiktosh and Toshbulak.
During the medical examination, 93 citizens underwent ECG, 18 underwent biochemical laboratory tests, 72 – clinical laboratories, and 95 of them were checked by ultrasound examinations. Of these patients, 95 were included in the “Iron Book” and 67 in the “Women’s Book”. All of them underwent a medical examination and received the necessary recommendations from experts. Two patients were examined at the place of residence. Two patients were performed complex surgeries. The patients requiring inpatient care were referred to central hospitals.