DIQQAT! ENG FAOL AYOLLAR UCHUN MILLIY TANLOV E’LON QILINDI
Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlis Senati Kengashining 2022-yil 27-apreldagi “Yil ayoli” va “Gender tenglik faoli” milliy tanlovlarini oʻtkazish toʻgʻrisidagi Qaroriga muvofiq, Xotin-qizlarning jamiyatdagi rolini oshirish, gender tenglik va oila masalalari boʻyicha respublika komissiyasi,
Senatning Xotin-qizlar va gender tanglik masalalari qoʻmitasi tomonidan “Gender tenglik faoli” milliy tanlovi oʻtkazilishi belgilangan.
Tanlov joriy yilda 3 bosqichda tashkil etishi belgilangan boʻlib, 1-bosqich oktabr oyida tuman (shahar) larda, 2-bosqich noyabr oyida Qoraqalpogʻiston Respublikasi, viloyatlar va Toshkent shaharlarda, respublika bosqichi dekabr oyining oxirgi oʻn kunligida Toshkent shahrida oʻtkaziladi.
Tanlovning tuman(shahar) hamda hududiy bosqichlarida ishtirok etish uchun hujjatlar Oila va xotin-qizlar qoʻmitasining hududiy boshqarmalari orqali qabul qilinadi.

ATTENTION! THE NATIONAL CONTEST FOR THE MOST ACTIVE WOMEN HAS BEEN ANNOUNCED
In accordance with the Decision on the role of women in society According to the decree of the Council of the Senate of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan the national contests “Woman of the Year” and “Gender Equality Activist”, republican commission on gender equality and family issues issued on April 27,2022 “Gender Equality Activist” national contest is scheduled to be held.
This year the competition will be held in 3 stages. The 1st stage will be held in October in districts and cities, the 2nd stage will be held in November in the Republic of Karakalpakstan, regions and the city of Tashkent and the last republican stage will be held in the last decade in December in capital city of Tashkent.
Documents for participation in the district (city) and regional stages of the competition are accepted through the regional offices of the Family and Women’s Committee.