DOGʻISTON DAVLAT TIBBIYOT UNIVERSITETIGA TASHRIF DAVOM ETMOQDA
Xabaringiz bor, Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov hozirda Dogʻiston davlat tibbiyot universitetida har ikki oliy taʼlim muassasalari oʻrtasida hamkorlikni yanada mustahkamlash maqsadida xizmat safarida boʻlib turibdi.
Safarning uchinchi kuni Dogʻiston davlat tibbiyot universiteti rahbarlari bilan rasmiy uchrashuv boʻlib oʻtdi. Unda universitet rektori Xanaliyev Visampasha Yusupovich, Oʻquv ishlari prorektori Ragimov Razin Mirzekerimovich, Strategik rivojlanish va raqamli transformatsiya boʻyicha prorektor Omarova Djamila Avadziyevna, Stomatologiya fakulteti dekani Abakarov Tagir Abakarovich, Xalqaro aloqalar boshqarmasi boshligʻi Xadjaliyeva Sajida Djambulatovna hamda Andijon davlat tibbiyot instituti rektori Madazimov Madamin Moʻminovich, Jarrohlik va urologiya kafedrasi dotsenti, Simulyatsion oʻquv markazi masʼuli Usmonov Umid Donaqoʻziyevich ishtirok etdi.
Uchrashuv davomida har ikki oliy taʼlim muassasalari oʻrtasidagi hozirda amalga oshirilayotgan ishlar va kelgusidagi strategik hamkorlik ishlari muhokama qilindi. Jumladan oʻquv, ilmiy-tadqiqot, mavjud qoʻshma taʼlim dasturi, professor-oʻqituvchilar hamda talabalar almashinuvini yanada rivojlantirish kabi masalalar boʻyicha taklif va mulohazalar bildirildi.
Shundan soʻng, qoʻshma taʼlim dasturi asosida tahsil olayotgan talabalarimiz bilan ham suhbat boʻlib oʻtdi. Unda har ikkala OTM rahbarlari talabalarning kelajakdagi rejalari borasida oʻrtoqlashdilar.
Soʻng institut delegatsiyasi M.M.Maksudov nomidagi Dogʻiston Respublikasi stomatologiya poliklinikasida boʻldilar va poliklinika faoliyati hamda kafedra, kafedrada yaratilgan shart-sharoitlar bilan tanishdilar. Shuningdek, universitet qoshidagi Multiprofilli akkreditatsion-simulsion markazga tashrif tashkil etildi va mazkur markaz rahbari Koychuyev Rasul Abakarovich imkoniyalar bilan batafsil tanishtirdi. Shundan soʻng universitet qoshidagi tibbiyot kolleji faoliyati bilan tanishilib, u yerda taxsil olayotgan oʻquvchilar bilan  amaliy mashgʻulotlar olib borilishida bevosita ishtirok etildi.

THE VISIT TO DAGESTAN STATE MEDICAL UNIVERSITY CONTINUES
As previously reported, in order to strengthen international relations, the rector of Andijan State Medical Institute went with a visit to the Dagestan State Medical University.
On the third day of the visit, an official meeting was held with the leadership of the DSMU, which was attended by the Rector of the University Khanaliev Visampasha Yusupovich, Vice-Rector for Academic Affairs Ragimov Razin Mirzekerimovich, Vice-Rector for Strategic Development and Information Transformation Omarova Jamila Avadzievna, Dean of the Faculty of Dentistry Abakarov Tagir Abakarovich, Head of the Department of International relations Khadjaliyeva Sazhida Djambulatovna, rector of Andijan State Medical Institute Madazimov Madamin Muminovich, associate professor of the Department of Surgery and Urology, responsible for the simulation training center Usmonov Umid Donakuzievich.
During the meeting, work on further cooperation between the two universities and strategic partnership was discussed. In particular, proposals were made on the establishment of educational, scientific – research work within the framework of international cooperation, as well as academic exchange of teachers and students.
After that, a meeting was held with students enrolled in the joint educational program.
In conclusion, the ASMI delegation visited the dental clinic named after M.M. Maksudov and got acquainted with the conditions created. Also, the guests visited the multi-profile accreditation-simulation center, where the head of the center Koychuev Rasul Abakarovich acquainted them with the conditions. The guests also visited the medical college at the university and held practical classes with students.