FARMATSIYA FAKULTETI 1-BOSQICH TALABALARINING OTA-ONALARI BILAN UCHRASHUV BO‘LIB O‘TDI
Andijon davlat tibbiyot instituti Farmatsiya fakulteti  1-bosqich talabalarining ota-onalari bilan uchrashuv tashkil qilindi. Uchrashuvni fakultet dekani Sh.Bozorov kirish so‘zi bilan ochib, Farmatsiya fakulteti faoliyati va hozirgi kunda erishib kelayotgan yutuqlari haqida ota-onalarga ma’lumot berdi.
Shuningdek, tadbir davomida talabalarning o‘zlashtirish ko‘rsatkichi, odob-axloqi, kiyinish madaniyati va boshqa masalalar muhokama qilindi. Fanlarni yaxshi o‘zlashtirayotgan, ma’naviy-ma’rifiy ishlarda faol ishtirok etayotgan talabalar fakultet dekani tomonidan e’tirof etilib, ularning ota-onalari tashakkurnomalar bilan taqdirlandilar.
O‘zlashtirishi past bo‘lgan talabalarning ota-onalari bilan 1-bosqich tyutori tomonidan  yakka tartibda suhbat o‘tkazildi. Unda talabalarning fanlarni o‘zlashtirish ko‘rsatkichlarini oshirish va ularni faolikka chaqirish yuzasidan ota-onalar bilan birgalikda harakat qilishga kelishib, zarur rejalar tuzildi.

A meeting with the parents of the 1st –year students was organized in Pharmaceutic Faculty of Andijan State Medical Institute. The dean of the faculty, Sh. Bozorov, opened the meeting with an introduction and informed the parents about the activity of the Faculty of Pharmacy and its current achievements.
During the meeting, students’ learning rate, manners, dress code and other issues were discussed. Students who master the sciences well and actively participate in spiritual and educational activities were recognized by the dean of the faculty, and their parents were awarded with letters of thankfulness.
Tutor of the 1st course had individual conversations with the parents of students with low rating marks. Together they composed the necessary plans aimed for increasing students’ mastery of subjects and academic activity.