“ILEADER” BELLASHUVIDA BIZNING JAMOA 1-OʻRINNI OLDI
Respublikamiz boʻylab davom etayotgan “Yoshlar forumi” oʻgʻil-qizlarning iqtidorini namoyon etishda katta imkoniyat eshiklarini ochmoqda. Mazkur forumda minglab yoshlarimiz turli sohalarda innovatsion gʻoyalarini, bilimlarini namoyon etmoqdalar.
Xivada oʻtkazilgan “Lider yoshlar forumi”da ham qiziqarli loyihalar boʻlib oʻtdi. “Aktivist” loyihasi dasturida Liderlik qobiliyatlari va self-menejment, oratorlik va auditoriya bilan ishlash, sunʼiy intellekt, boshqaruv sanʼati va team building, lider psixologiyasi mavzularida seminar –treninglar oʻtkazildi. “ILeader” intellektual bellashuvida yoshlar yakkaxon va jamoaviy ishtirok etib, bilimlar sinovida bellashdilar.
Quvonarlisi, mazkur bellashuvda ishtirok etgan 16 ta oliy taʼlim muassasalari jamoalari oʻrtasida Andijon davlat tibbiyot instituti jamoasi 1-oʻrinni qoʻlga kiritdi.
“Travel and me” sayohati yoshlarni Ichanqalʼaga taklif etgan boʻlsa, “Leader youth party” konsert dasturi esa ularning koʻngillariga shodlik ulashdi.
Mazkur gʻalaba “Yoshlar forumi” doirasida oʻtkazilayotgan loyihalarda ishtirok etayotgan institutmiz talabalari tomonidan erishilgan ilk yutuq. “Talabalar teatr studiyalari”, “Maʼrifat maydoni” kabi loyihalarda ham faollarimizga omad tilaymiz!

The ongoing “Youth Forum” across the country opens a great opportunity to demonstrate the gifted boys and girls. At this forum, thousands of our young people demonstrate their innovative ideas and knowledge in various fields.
Interesting projects were also held at the Leader Youth Forum in Khiva. The Activist project program included seminars and trainings on leadership skills and self-management, public speaking and audience work, artificial intelligence, management arts and team building, and leadership psychology. In the ILeader intellectual competition, young people participated individually and in groups and competed in a knowledge test.
Fortunately, the team of Andijan State Medical Institute took the first place among the teams of 16 higher education institutions that took part in the competition.
The “Travel and Me” tour invited young people to Ichankala, while the Leader Youth Party concert program brought joy to their hearts. ating in the projects carried out within the framework of the “Youth Forum”. We wish good luck to our activists in such projects as “Talabalar teatr studiyalari”, “Marifat maydoni”!