INSTITUT REKTORI DAVOLASH FAKULTETI 5-BOSQICH TALABALARI BILAN UCHRASHDI
Bugun, 2-aprel kuni Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov Davolash fakulteti 5-bosqich talabalari bilan uchrashib, ochiq muloqot o‘tkazdi.
Uchrashuvda oʻz sohasini puxta egallagan malakali mutaxassislar tayyorlash, talabalarning bandligini taʼminlash masalalari, ularning darsdan tashqari o‘z ustida ishlashlari uchun mavjud sharoitlar haqida suhbat o‘tkazildi.
Shuningdek, mamlakatimizda yoshlarni qoʻllab-quvvatlash, ayniqsa, oliy oʻquv yurtlari bitiruvchilari bandligini taʼminlash, yosh mutaxassislarning samarali faoliyat olib borishlari uchun zarur shart-sharoitlar yaratish boʻyicha keng koʻlamli ishlar olib borilayotgani, bu borada institutda ham ko‘plab ishlar amalga oshirilayotgani alohida qayd etildi.
Uchrashuvda rektor talabalarning kelgusida oʻz mutaxassisligi boʻyicha malakali kadr boʻlib yetishishida ularning bugungi berilayotgan bilimlarni mukammal o‘zlashtirishi, axborot texnologiyalaridan foydalanish ko‘nikmasiga ega bo‘lishi muhim ekanligini alohida taʼkidladi.
Qolaversa, yetarli darajadagi xorijiy til bilish sertifikatiga ega bo‘lish orqali qo‘shimcha stipendiya olishlari mumkinligi haqida aytib o‘tildi. Shuningdek, xorijiy tillarni o‘rganish, xalqaro miqyosda bilimlarini mustahkamlash, malaka oshirish imkonini yaratishi yuzasidan tavsiyalar berildi.
Uchrashuv davomida Sog‘liqni saqlash vazirligining 88-sonli buyrug‘i bilan tanishtirildi. Odob-axloq, kiyinish madaniyatiga rioya qilish yuzasidan muhim tavsiyalar berildi. Talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollariga batafsil javob oldi.

THE RECTOR OF THE INSTITUTE MET WITH THE 5TH YEAR STUDENTS OF THE FACULTY OF GENERAL MEDICINE
Today, April 2, the rector of Andijan State Medical Institute M. Madazimov met with the 5th-year students of the Faculty of General Medicine and held an open dialogue.
At the meeting, a discussion was held about the issues of training qualified specialists who have thoroughly mastered their field, ensuring the employment of students, and improving the existing conditions for them to work on themselves outside of class.
It was also noted that large-scale work is being done to support young people in our country, especially to ensure the employment of graduates of higher educational institutions, to create the necessary conditions for the effective work of young professionals, and in this regard, a lot of work is being done at the institute.
At the meeting, the rector emphasized that it is important for the students to master the knowledge provided today and acquire the skills to use information technologies in order for them to become qualified staff in their specialty in the future.
In addition, it was mentioned that they can receive additional scholarship by having a certificate of knowledge of a foreign language at the sufficient level. Recommendations were also made regarding the possibility of learning foreign languages, strengthening knowledge at the international level, and improving skills. Order No. 88 of the Ministry of Health was introduced during the meeting. Important recommendations were made regarding the observance of etiquette and dress code. Students received detailed answers to their questions.