INSTITUT REKTORI MARHAMAT TUMANIDAGI MAKTABLARDA O‘RGANISH ISHLARINI OLIB BORDI
Bugun, 24-fevral kuni Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov boshchiligidagi ishchi guruh tomonidan institutga biriktirilgan Marhamat tumanidagi kirish ko‘rsatkichi past bo‘lgan maktablarda o‘rganish ishlari olib borildi.
Jarayonlarda tumanning Maktabgacha va maktab taʼlimi bo‘limi mudiri S.Anjanboyeva hamrohlik qildi. Ishchi guruh tumandagi 11- va 19- umumta’lim maktablarida o‘rganish ishlarini o‘tkazdi.
Unda dastlab, maktablardagi o‘quvchilar soni, ulardan kasb-hunarga qiziqqan, o‘qishini davom ettirish istagidagi o‘quvchilar haqida ma’lumotlar olindi.  Shundan so‘ng, maktab bitiruvchilari va o‘quvchilar  bilan uchrashuv o‘tkazildi. Uchrashuvda institut rektori tomonidan yoshlarga oliy ta’lim muassasiga kirish talablari, yaratilgan shart-sharoitlar hamda chet tillarini mukammal o‘rganish, kasb-hunarga ega bo‘lish kerakligi to‘g‘risida tushunchalar berildi.
Davlatimiz tomonidan yoshlarga yaratilayotgan imkoniyatlar, imtiyozlar haqida aytib o‘tildi. Ertamiz egalarining esa faqatgina o‘qib, izlanib muvaffaqiyat marralarini zabt etishlari mumkinligi ta’kidlandi.
Shuningdek, maktabning holati o‘rganildi va aniqlangan kamchiliklarni bartaraf etish  bo‘yicha chora-tadbirlar belgilandi.

Today, on February 24, a working group led by the rector of Andijan State Medical Institute M. Madazimov conducted checking in schools with a low enrollment rate in Marhamat district attached to the institute.
S. Anjanboeva, the head of the pre-school and school education department of the district, accompanied the proceedings. The working group conducted studies in the secondary schools No.11 and 19 of the district.
At first, information was obtained about the number of students in schools, students who are interested in the profession and want to continue their studies.
After that, a meeting was held with school graduates. At the meeting, the rector of the institute informed young people about the requirements for entering a higher education institution, the created conditions, and the need to learn foreign languages perfectly and acquire a profession.
It was mentioned about the opportunities and privileges created by our state for young people. It was emphasized that the owners of our future can reach the milestones of success only by studying and searching. The condition of the school was also studied and measures to eliminate the identified deficiencies were determined.