INSTITUTDA NAVBATDAGI ILMIY KENGASH YIG‘ILISHI O‘TKAZILDI
Bugun, 28-fevral kuni Andijon davlat tibbiyot institutida Ilmiy kengash yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Yig‘ilishda institut rektori M.Madazimov, prorektorlar, bo‘lim boshliqlari, fakultetlar dekanlari va mas’ullar ishtirok etdi.
Mazkur yig‘ilish avvalida an’anaviy tarzda ilmiy ishlarini muvaffaqiyatli yakunlab diplomlarni qo‘lga kiritgan ustozlar, respublika va xalqaro olimpiadalar g‘oliblari bo‘lgan talabalar hamda ularning ustozlarini taqdirlash marosimi o‘tkazildi.
Shundan so‘ng, yig‘ilish kun tartibidan o‘rin olgan: Institutda yanvar, fevral oylarida kafedralarda ilmiy-tadqiqot ishlarining olib borilishi, kafedralalar o‘qituvchilarining xorijiy tilni o‘rganishlari hamda tilni bilish sertifikatlarini olishlari bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar ikki oy misolida tahlil qilindi. Ushbu yo‘nalishlarda erishilgan yutuqlar e’tirof etildi. Aniqlangan kamchiliklarni bartaraf etish  yuzasidan mas’ullarga topshiriqlar berildi.
Shuningdek, kengash a’zolari O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning viloyatga tashrifi davomida sohani rivojlantirish bo‘yicha berilgan topshiriqlari, ularni amalga oshirish chora-tadbirlari bilan tanishtirildi.

THE NEXT REGULAR SCIENTIFIC COUNCIL MEETING HAS BEEN HELD IN THE INSTITUTE
Today, on February 28, a meeting of the Scientific Council has been held in Andijan State Medical Institute. The meeting was attended by M. Madazimov, the rector of the institute, vice-rectors, heads of departments, deans of faculties and officials.
At the beginning of the meeting, a ceremony was held to reward teachers who successfully completed their scientific work and received diplomas, students who won republican and international Olympiads, and their teachers.
After that, the following was included in the agenda of the meeting: during January and February scientific and research work in the departments was carried out in the Institute, the teachers of the departments learning a foreign language and obtaining language proficiency certificates will take two months. The achievements in these areas were analyzed in the examples and recognized. Necessary tasks were given to responsible persons to eliminate the identified deficiencies.
Besides, the members of the council were introduced to the tasks given by Shavkat Mirziyoyev, the President of the Republic of Uzbekistan on the development of the industry during his visit to the region as well as the measures for their implementation.