KORRUPSIYAGA QARSHI MUROSASIZ MUNOSABATDA BOʻLAYLIK!
9-dekabr – Xalqaro korrupsiyaga qarshi kurashish kuni munosabati bilan Andijon davlat tibbiyot institutida prorektorlar, fakultet dekanlari va uning oʻrinbosarlari, professor-oʻqituvchilar, tyutorlar, boʻlim xodimlari ishtirokida yigʻilish oʻtkazildi.
Yigʻilishda viloyat prokuraturasi uyushgan jinoyatchilik va korrupsiyaga qarshi kurashish boʻlimi tergovchisi N.Odilov, viloyat Adliya boshqarmasi boʻlimi boshligʻi A.Gʻulomjonov, institutning Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektor S.Salohiddinov, Korrupsiyaga qarshi kurashish va Komplayens nazorat tizimini boshqarish boʻlimi boshligʻi S.Asqarov, rektor maslahatchisi X.Zokirov  soʻz oldilar.
Yigʻilish davomida mutaxassislar korrupsiya, uning kelib chiqish sabablari, turlari, omillari, yurtimizda korrupsiya holatlarini oldini olishga qaratilayotgan chora-tadbirlar, mazkur illatga daxldor boʻlgan har bir shaxs qonun oldida birdek javob berishi muqarrarligi toʻgʻrisida maʼlumot berib oʻtdilar.

LET’S REACT UNCOMPROMISING TO CORRUPTION!
On the occasion of December 9 International Anti – Corruption Day, a meeting was held at Andijan State Medical Institute with the participation of Vice-rectors, deans of the faculty and its deputies, professors, tutors, department staff.
At the meeting, the investigator of the Department of organized crime and anti-corruption of the regional prosecutor’s Office N.Odilov, head of the Department of the Regional Department of Justice A.Gulomzhonov, the first vice-rector of the Institute for Youth Affairs and spiritual and Educational Affairs S.Salahiddinov, head of the Department of anti-corruption control system S.Askarov, rector advisor X.Zakirov took the word.
During the meeting, experts informed about corruption, the causes, types, factors of its origin, measures aimed at preventing corruption cases in our country, the inevitability of an equal response before the law by every person who is involved in this disease.
During the event, social videos on the topic were shown and feedback from the participants was listened.