Andijon davlat tibbiyot instituti Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Salohiddinov, Pediatriya fakulteti dekani R.Raxmonov, institut Profilaktika katta inspektori J.Xo‘jayev, Talabalarni turar joy bilan ta’minlash ishlarini muvofiqlashtish bo‘limi boshlig‘i D.Matmusayev va tyutorlar tomonidan ijara xonadonlari o‘rganilib, talabalar va ijara xonadonlari egalari bilan suhbatlar o‘tkazildi.
Unda mas’ullar Shimoliy kichik daha hududida yashovchi Pediatriya fakulteti talabalarining ijara uylaridagi texnika, elektr, tabiiy gaz vositalarining sozligi nazoratdan o‘tkazdilar. Talabalar bilan suhbat jarayonida ularning muammo va takliflari tinglanib, ular yuzasidan kerakli tavsiyalar berildi. O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 605-sonli qaroriga muvofiq talabalarning ijara to‘lovini bir qismini qoplab berilishi haqida talabalarga tushuntirish ishlari olib borildi.
Shuningdek, talabalarga odob-axloq qoidalariga rioya qilish, xonalarni ozoda saqlash va oziq-ovqat mahsulotlarining yaroqlilik muddatlariga e’tiborli bo‘lishlari yuzasidan tavsiyalar berildi.

S.Salohiddinov, the first vice-rector for youth affairs and spiritual-educationalwork, R.Rakhmonov, the dean of Pediatric Faculty, J.Khojayev, senior inspector of crimes prevention, D. Matmusayev, coordination of student accommodation, the head of the department and the tutors examined the rented apartments and spoke to the students of Andijan State Medical Institute and the owners of the rented apartments.
The officials inspected the equipment, electricity and natural gas equipment in the rented apartments of the students of Pediatric Faculty living on the territory of North micro district. During the conversation with the students their problems and suggestions were heard, the necessary recommendations were given. In accordance with the decision of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan No. 605, students were informed about the partial reimbursement of rent.
Also, recommendations were given to the students to observe the rules of etiquette, keep the rooms tidy, and pay attention to the expiration dates of the food products.