“MEN DONORMAN” AKSIYASIDA FAOL BO’LAYLIK!
Bugun, 30-noyabr kunidan boshlab 1-dekabr – Butunjahon OITSga qarshi kurash kuni hamda 3-dekabr –  Butunjahon nogironlar kuni munosabati bilan  Andijon davlat tibbiyot institutida “Men donorman” aksiyasi start oldi. Mazkur aksiya 3 kun davomida bo’lib o’tadi. Uning ilk kunida O’zbekiston Respublikasi Yoshlar ittifoqi institut boshlang’ich tashkiloti faollari, ko’ngilli talabalar ishtirok etdilar. Qon topshirish jarayonlari Viloyat qon quyish stansiyasida bo’lib o’tdi.
Chiroyli tabassum ila shirin so’z aytish va “umid tomchilari”ni taqdim etish orqali bemorlarning hayotga bo’lgan ishonchi va uni yaqinlarining quvonchiga sababchi bo’lish katta baxt. Shu boisdan barchani ushbu aksiyada faol bo’lishga chorlab qolamiz. Bemorlarning dardiga darmon bo’lish imkoniyatini qo’ldan boy bermang!

Today, November 30, in connection of the World AIDS Day, as well as the World Day of the Disabled, the Andijan State Medical Institute launched the action “I am a donor”, which will last 3 days. On the first day, activists of the primary organization of the Union of Youth of Uzbekistan and students-volunteers took part in the action, which took place in the blood transfusion center.
Giving kind words and smiles along with “drops of hope” for those in need – is this not happiness for the donor? In this regard, we invite everyone to take part in this action.
We remind you that according to Decree No. 423 of the Ministry of Health of the Republic of Uzbekistan, the requirements for those wishing to become donors are: