NAVBATDAGI KENGASH YIG’ILISHIDA MA’NAVIY-MA’RIFIY HAMDA ILMIY SOHADA FAOL BO’LGANLAR TAQDIRLANDI
Andijon davlat tibbiyot institutida Bosh qomusimizning 30 yilligiga tayyorgarlik va noyabr oyida o’tkazilgan ma’naviy-ma’rifiy tadbirlar yakunlariga bag’ishlangan  ilmiy kengash yig’ilishi bo’lib o’tdi.
Unda institut rektori M.Madazimov, prorektorlar, professor-o’qituvchilar hamda xodimlar ishtirok etdi. Tadbir avvalida Yoshlar bilan ishlash va ma’naviy-ma’rifiy masalalar bo’yicha birinchi prorektor S.Salohiddinov noyabr oyida amalga oshirilgan ishlar yuzasidan o’z ma’ruzasini taqdim etdi.
Shuningdek, o’quv yilining o’tgan davri mobaynida bir qator tanlov va konfirensiyalarda faol ishtirok etib, g’oliblikni qo’lga kiritgan professor-o’qituvchilar, xodimlar va talabalar institut rektori M.Madazimov tomonidan tashakkurnoma hamda esdalik sovg’alari bilan taqdirlandilar.
Qolaversa, Germaniyaning Rostok universiteti rektori, professor Volgand Sharek bilan onlayn muloqot qilinib, unga “Andijon davlat tibbiyot instituti faxriy professori” unvoni berildi.
Yig’ilish davomida kun tartibida belgilangan bir qator masalalar ko’rib chiqilib, vazifalar taqsimlandi.

In Andijan State Medical Institute, a meeting of the scientific council dedicated to the preparations for the 30th anniversary of our Constitution and the results of the spiritual and educational events held in November.
The rector of the institute M. Madazimov, vice-rectors, professors and teachers and employees took part in it. At the beginning of the event, S. Salohiddinov, the first vice-rector for work with youth and spiritual and educational issues, presented his report on the work done in November.
In addition, during the past period of the academic year, professors, teachers, employees and students who actively participated in a number of competitions and conferences and won prizes were awarded with letters of thanks and souvenirs by the rector of the institute M. Madazimov.
In addition, they contacted the rector of the University of Rostock in Germany, Professor Volfgang Schareck, online and awarded him the title of Honorary Professor of Andijan State Medical Institute.