“PROFILAKTIKA INSPEKTORLARI PROFESSOR-O‘QITUVCHILAR BILAN HAMKORLIKKA DOIMO TAYYOR”,-DEYDI MUTAXASSIS
18:35 04.02.2022
Kelayotgan yangi haftadan barcha talabalar an’anaviy shaklda o‘qishni davom ettiradilar. Ularning institut binosida karantin va odob-ahloq qoidalariga amal qilib yurishlari borasida chora-tadbirlar amalga oshirilishi yanada takomillashtiriladi.
Ilmiy kengashlar zalida talabalar o‘rtasida jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning oldini olish maqsadida davra suhbati o‘tkazildi. Unda Andijon shahridagi IIO FMB 3-sonli IIB profilaktika inspektori, mayor M.Qodirov, Profilaktika inspektori, leytenant D.Komilov hamda institutimizning professor-o‘qituvchilari ishtirok etdi.
Tadbirni O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor B.Abdullajonov olib bordi va rahbar, ustoz va talabalar o‘rtasidagi munosabatlar, yoshlarni milliy qadriyatlarimiz ruhida tarbiyalash, turli yot g‘oyalar ta’siridan himoya qilish borasida so‘z yuritdi.
Shundan so‘ng mutaxassislar Davlatimiz rahbarining “Jamiyatda huquqiy ong va huquqiy madaniyatni yuksaltirish tizimini tubdan takomillashtirish to‘g‘risida”gi farmoni yoshlar o‘rtasida huquqbuzarliklar va jinoyatchiliklarning oldini olishda muhim omil bo‘lganini, professor-o‘qituvchilarga bu borada profilaktika inspektorlari bilan hamkorlikda ish olib borishlarini alohida ta’kidlab o‘tdilar. Shuningdek, talabalar bilan suhbatlashish mobaynida salbiy illarlardan yiroq bo;ish, korrupsiya holatlariga yo’l qo’ymaslik, firibgarlar ta’siriga tushib qolmaslik borasida ham tushuntirish ishlarini olib bordilar.

“PREVENTION INSPECTORS ARE ALWAYS READY FOR COOPERATION WITH PROFESSORS AND TEACHERS,” SAID THE EXPERT .
18:35 04.02.2022
From next week, all students will continue their studies in the traditional way. The implementation of measures to ensure their compliance with quarantine rules and ethics in the institute building will be further improved.
A roundtable discussion was held at the conference hall to prevent crime and delinquency among students. It was attended by the inspector of prevention of the Department of Internal Affairs № 3 in Andijan, Major M. Kadirov, Inspector of Prevention, Lieutenant D. Kamilov and professorial staff of our institute.
The event was headed by the pro-rector on Academic Affairs B.Abdullajonov, who spoke about the relationship between the leader, teachers and students, educating young people in the spirit of our national values, protecting them from various foreign ideas.
After that, the experts noted that the Decree of the President “On the fundamental improvement of the system of raising legal awareness and legal culture in society” is an important factor in the prevention of delinquency and crime among young people, stressed that they will work in cooperation with teachers and inspectors