REKTOR VA TALABALAR UCHRASHUVI BO’LIB O’TDI
Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov qishki ta’tilni betalofat o’tkazish masalalari yuzasidan Xalqaro fakultet talabalari bilan uchrashdi. Unda qishki ta’til paytida Talabalar turar joyi hamda ijara xonadonlarda yashovchi xorijlik talabalarga odob-axloq va texnika xavfsizligi qoidalariga qat’iy rioya qilish, boshqa shaharlarga chiqmaslik, to’planib turli tadbirlar tashkil qilmaslik masalalarida tavsiyalar berildi.
Shuningdek, ta’til paytida o’z vaqtlarini mazmunli tashkil etish maqsadida turli sport mashg’ulotlari bilan shug’ullanish hamda kutubxonada xorijiy tildagi ilmiy hamda badiiy kitoblarni mutolaasi bilan band bo’lishlari o’zlari uchun foydali bo’lishini  ta’kidladi.
Uchrashuv yakunida institut rektori talabalar tomonidan berilgan savollarga batafsil javob va ayrim muammolar hal qilish hamda qishki ta’tilda havfsizlikni ta’minlash yuzasidan mas’ullarga topshiriqlar berdi.

A MEETING TOOK PLACE BETWEEN THE RECTOR AND STUDENTS – Andijan State Medical Institute
The Rector of the Andijan State Medical Institute M.Madazimov met with students of the International Faculty on the issues of winter holidays. He gave recommendations to foreign students living in student dormitories and rented apartments during the winter holidays to strictly observe the rules of etiquette and safety, not to travel to other cities, not to gather and organize various events.
He also noted that during the holidays it will be useful for them to engage in various sports activities, as well as read scientific and artistic books in foreign languages in the library.
At the end of the meeting, the rector of the Institute gave detailed answers to students’ questions and instructions to those responsible for solving some problems and ensuring safety during the winter holidays.