TALABALAR UCHUN TARG’IBOT TADBIRI TASHKIL QILINDI
Andijon davlat tibbiyot institutining ilmiy kengashlar zalida “O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari  Harbiy tibbiyot akademiyasiga o‘qishga marhamat” mavzusida targ‘ibot tadbiri o‘tkazildi.
Unda mehmonlar Harbiy tibbiyot akademiyasi boshlig‘ining o‘quv ishlari bo‘yicha o‘rinbosari  A.Bekenov, Andijon shahar Mudofaa ishlari bo‘limi mutaxassisi M.Qoraboyev, Harbiy internatura tinglovchisi  F.Niyozov hamda institutning O‘quv ishlari bo‘yicha prorektori B.Abdullajonov, Davolash fakulteti dekani B.Mamatov, dekan o’rinbosarlari hamda Karyera markazi bo‘limi boshlig’i A.Soliyev va Davolash fakulteti 5-bosqich talabalari ishtirok etdilar.
Dastlab, tadbir qatnashchilariga Harbiy tibbiyot akademiyasi haqida tayyorlangan videoroliklar namoyish etildi.Shundan so’ng, so’z olgan mehmonlar Harbiy tibbiyot akademiyasi haqida maʼlumotlarni taqdimot ko‘rinishida tadbir qatnashchilariga yetkazdi. Shu bilan birga harbiy xizmatchilarga beriladigan imtiyozlar, Akademiyada tahsil oluvchi kursantlar va tinglovchilarga yaratilgan sharoitlar haqida batafsil ma’lumot berdilar.
Yig‘ilish yakunida talabalar tomonidan berilgan savollarga mutaxassislar tomonidan batafsil javob berildi hamda mazkur akademiyada o‘qish istagini bildirgan talabalardan arizalar qabul qilindi.

Skip to content A SOLEMN CEREMONY FOR STUDENTS WAS ORGANIZED – Andijan State Medical Institute
A promotional event didicated to the congratulations with the training at Military Medical Academy of the Armed Forces of the Republic of Uzbekistan was held in the hall of scientific councils of Andijan State Medical Institute.
The honorable guests A.Bekenov, deputy head for educational affairs of Military Medical Academy, M.Koraboyev, a specialist of the Department of Defense Affairs of the city of Andijan, F.Niyazov, a trainee of the military internship, and the vice-rector for educational affairs of the institute B. Abdullajonov, the dean of the Faculty of General Medicine B. Mamatov, deputy dean and the head of the Career Center A. Soliyev as well as the 5th year students of the Faculty of General Medicine participated in solemn ceremony.
First, the participants of the event were demonstrated videos about the Military Medical Academy.
After that, the guests gave the information about the Military Medical Academy to the ceremony participants in the form of presentation. At the same time, they gave detailed information about the benefits provided to military personnel, the conditions created for the cadets and listeners studying at the Academy.