TIBBIY ZAKOVAT TURNIRINING FINAL BOSQICHI BO’LIB O’TDI
O’zbekiston Respublikasi birinchi Prezidenti Islom Abdug’aniyevich Karimov tavalludining 85 yilligi hamda Andijon davlat tibbiyot instituti «Zakovat» intellektual klubi tashkil etilganligining 1 yilligi munosabati bilan Andijon davlat tibbiyot instituti talabalari o’rtasida Tibbiy zakovat boʻyicha yakka tartibda turnir tashkil etildi. Turnir 2 bosqichda, ya’ni saralash hamda final bosqichidan iborat boʻldi. Onlayn tarzda tashkil etilgan saralash bosqichi davomida talabalarga 24 ta tibbiyotga aloqador qiziqarli va mantiqiy savollar berildi. Unda berilgan barcha savollarga talabalar tomonidan 600 ga yaqin javoblar yuborildi. Yakunda 24 nafar talaba turnirining final bosqichiga yoʻllanmalarni qoʻlga kiritdi.
Turnirning institut ilmiy kengashlar zalida o’tkazilgan final bosqichi guruh, yarim final hamda final oʻyinlaridan iborat boʻldi. Har bir oʻyinda ishtirokchilarga 8 tadan, umumiy hisobda  24 ta tibbiyotga aloqador qiziqarli va mantiqiy savollar berildi. Final bosqichi institutning «Zakovat» intellektual klubi koordinatori Sh.Abduraxmonov tomonidan olib borildi.
Yakunda quyidagi 3 bilimdon talabalar Tibbiy zakovat turnirining gʻoliblari bo’ldilar. Ular institut rahbariyati tomonidan quyidagicha:
1. Azamatjon Shokirov – Farmatsiya ishi yoʻnalishi 501-guruh talabasi – bazaviy stipendiyaning 3 barobar miqdori;
2. Bexruzbek Maxsudov – Davolash ishi yoʻnalishi 543-guruh talabasi – bazaviy stipendiyaning 2 barobar miqdori;
3. Fazliddin Rayimjonov – Davolash ishi yoʻnalishi 473-guruh talabasi – bazaviy stipendiyaning 1 barobar miqdoridagi pul mukofotlari va diplomlar bilan taqdirlandilar.

FINAL STAGE OF MEDICAL INTELLIGENCE TOURNAMENT WAS HELD – Andijan State Medical Institute
On the occasion of the 85-th anniversary of Islam Abdug’aniyevich Karimov, the first President of the Republic of Uzbekistan, as well as the 1st anniversary of the formation of “Zakovat” intellectual club in Andijan State Medical Institute, an individual contest on medical knowledge was organized among the students of Andijan State Medical Institute. The competition was composed of 2 stages, that is qualification and final stage. During the selection round which was organized in online format, students were asked 24 interesting and logical questions related to medicine. About 600 answers were sent by students to all the questions. As the result, 24 students were selected for the further participation in the contest.
The final stage of the tournament, held in the hall of scientific councils of the institute, consisted of team, semi-final and final games. In eachstage the participants were asked 8 interesting and logical questions related to medicine. The final stage was conducted by Sh. Abdurakhmonov, the coordinator of the “Zakovat” intellectual club of the institute.
As a culmination, the following 3 knowledgeable students became the winners of the Medical Knowledge Tournament. They are :
1. Azamatjon Shokirov – student of Pharmacy,Group 501, was awarded by the 3 basic scholarships;
2. Bekhruzbek Maksudov – student of General Medicine, group 543 was awarded by the 2 basic scholarships;
3. Fazliddin Rayimjonov – student of General Medicine, Group 473 was awarded by a basic scholarships.