TYUTORLAR BILAN NAVBATDAGI MULOQOT OʻTKAZILDI
Andijon davlat tibbiyot institutida tyutorlarning faoliyatiga hali uncha koʻp vaqt boʻlmasa-da, ular talabalar bilan chin maʼnoda yaqin insonga aylanib qoldilar. Talabalarning iqtidorini shakllantirishda, kamchilik va muammolarini bartaraf etishda ularning oʻrni beqiyos.
Ilmiy kengashlar zalida tyutorlar bilan muloqot oʻtkazildi. Uchrashuvni Yoshlar bilan ishlash, maʼnaviyat va maʼrifat boʻlimi boshligʻi A.Abduhalimov olib bordi. Suhbat davomida tyutorlarning faoliyati, ish rejalari, meʼyoriy xujjatlarni yuritish, talabalar bilan ishlash, ularning xolidan xabar olish borasida fikrlar bildirildi.
Shuningdek, yangi haftadan oʻqish jarayoni anʼanaviy shaklga oʻtkazilishi, darslarda talabalarning faolligi, talabalar turar joyi va ijarada yashaydigan yoshlar bilan muloqot olib borish toʻgʻrisida topshiriqlar berildi.

THE NEXT MEETING WITH TUTORS – Andijan State Medical Institute
Although the tutors have recently started their activities at Andijan State Medical Institute, they have become really close to the students. They play an important role in shaping the talents of students, solving their shortcomings and problems.
An interview with tutors took place in the hall of the Academic Council of the institute. The meeting was chaired by the head of the Department for Youth Affairs, Spirituality and Enlightenment A.Abduhalimov. During the meeting, opinions were expressed on the activities of tutors, their work plans, regulatory documents and work with students.
They were also instructed to follow the students as they return to the traditional form of learning in the new week, talk with students to keep them active in the classroom, communicate with students living in dormitories and rented housing.