ANDIJONDA XORIJLIK MUTAXASSISLAR MAHORAT DARSLARI O‘TKAZADI
Bugun, 26-iyun kuni Andijon davlat tibbiyot institutiga Koreya milliy transport universiteti va Andijon davlat tibbiyot instituti o‘rtasida tuzilgan hamkorlik shartnomasiga asosan Janubiy Koreyadan professor Kim boshchiligidagi delegatsiya hamda 6 nafar talaba akademik va talabalar mobilligi doirasida yetib keldi.
Mazkur tashrif doirasida talaba-yoshlar va tibbiyot mutaxassislari, shuningdek, Andijon shahri aholisi uchun  “Birinchi tezkor tibbiy yordam” mavzusida (yurak-o‘pka reanimatsiyasi) – nafas olish va yurak faoliyati to‘xtab qolgan jabrlanganlarga yordam ko‘rsatish ko‘nikmalari bo‘yicha o‘quv-trening mashg‘ulotlari va mahorat saboqlarini o‘tkazish rejalashtirilgan.
Mehmonlar bilan institutning Ilmiy ishlar va innovatsiyalar prorektori K.Salohiddinov uchrashdi hamda treninglarni tashkil etish yuzasidan suhbat o‘tkazdi. Unga ko‘ra, mehmonlar institutning simulyatsiya markazi, Andijon shahrining gavjum va aholi zich joylashgan hududlarida mahorat darslarini o‘tkazishi belgilab olindi.
Shundan so‘ng, mehmonlar institutning yangi qurib bitkazilgan o‘quv binosi bilan yaqindan tanishtirildi.

Today, on June 26, a delegation from South Korea headed by professor Kim and 6 students arrived at Andijan State Medical Institute as part of academic and student mobility based on the cooperation agreement concluded between Korea National Transport University and Andijan State Medical Institute.
Within the framework of this visit, students and medical professionals, as well as residents of Andijan city, will learn about the “First emergency medical aid” (cardiopulmonary resuscitation) – the skills of providing assistance to victims of respiratory and cardiac arrest. It is planned to hold training sessions and master classes.
K. Salohiddinov, vice-rector for scientific affairs and innovations of the institute, met with the guests and discussed the organization of trainings. It was decided that the guests will conduct master classes in the simulation center of the institute, in crowded and densely populated areas of the city of Andijan.
After that, the guests were introduced to the newly completed educational building of the institute.