“ENG YAXSHI KITOBXON TALABA” TANLOVINING VILOYAT BOSQICHI BO’LIB O’TDI
Andijon davlat universitetida “Eng yaxshi kitobxon talaba” respublika ko‘rik tanlovining Andijon viloyati bosqichi o‘tkazildi.
Viloyatimizdagi 6 ta davlat oliy talim muassasalaridan  jami oliygoh bosqichida g’olib bo’lgan 6 nafar kitobsevar talabalar tanlovning viloyat bosqichida ishtirok etdi.
Kitobsevar yoshlar tanlovning 3 bosqichida:
1-“Eng yaxshi kitobxon” , 2-“Annotatsiya mahorati”, 3-“Kitobxonlik va mutolaa madaniyatini keng targ’ib etish” shartlari bo’yicha o’z bilimlarini sinovdan o’tkazdilar.
Ushbu tanlovda Andijon davlat tibbiyot instituti Stomatologiya fakulteti 4-kurs,  401-guruh talabasi Noilaxon Qosimjonova ham ishtirok etib, faxrli 3-o‘rinni egalladi.

THE REGIONAL STAGE OF THE COMPETITION “THE BEST READER-STUDENT” WAS HELD
Andijan State University held the Andijan regional stage of the republican competition “The Best Reader-Student”.
In total, 6 book lovers from 6 state universities of our region, who won the university stage, took part in the regional stage of the competition.
Book lovers in the 3rd stage of the competition:
They tested their knowledge according to the conditions 1-“The best reader”, 2-“The art of annotation”, 3-“Wide promotion of book reading and reading culture”.
Noilahon Kosimjonova, 4th year student of the Faculty of Dentistry of Andijan State Medical Institute, group 401, also took part in this competition and took 3rd place.
We congratulate Noilahon Kosimjonova on this achievement and wish her good luck in her future activities!