XORIJLIK TALABALAR INSTITUTDA AMALIYOT O‘TAMOQDA
Ayni kunlarda, Rossiya Federatsiyasining Sankt Peterburg shahridan I.I.Mechnikov nomidagi Shimoliy-G‘arbiy tibbiyot univeristetidan bir guruh talabalar Andijon davlat tibbiyot institutining klinik bazalarida amaliyot o‘tash uchun akademik mobillik doirasida  institutda bo‘lib turibdi.
Xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i F.Rasulov mehmonlarni kutib olib, ularni institut klinika va yangi o‘quv binolari bilan tanishtirdi.
Ular bir hafta davomida institut jarrohlik va terapevtik bazalarida amaliyot o‘taydi. Hozirda ular institutning klinik bazalarida amaliyot o‘tash uchun akademik mobillik doirasida  institutda bo‘lib turibdi.

Currently, a group of students from I.I. Mechnikov North-Western Medical University in Saint Petersburg, Russia, is at Andijan State Medical Institute for practical training under the framework of academic mobility.
The head of the International Cooperation Department, F. Rasulov, welcomed the guests and introduced them to the Institute’s clinics and new educational buildings.
They will undergo practical training at the Institute’s surgical and therapeutic bases for one week. Currently, they are at the Institute for practical training under the framework of academic mobility.