Shifokorning birinchi galdagi vazifasi bemor qay bir millat fuqarosi bo‘lmasin unga tibbiy xizmat ko‘rsatadi. Xitoy xalq respublikasi fuqarosi, “GM UZAVTO MOTORS“ korxonasining ish boshqaruvchisi Dong Manxong Andijon davlat tibbiyot instituti klinikasi mutaxassislari M.Shadmanov hamda G.Tursunov tomonidan muvaffaqiyatli operatsiya qilindi.
Bemor bir necha yillar davomida siydik tosh kasalligi bilan og‘rib kelayotgan edi. Shifokorlarimiz tomonidan chap tomonlama transuretral ureterolitotripsiya va chap siydik nayini stentlash tashrixi o‘tkazilgandan so‘ng bemorning ahvoli yaxshilandi.
O‘zbekistonda barcha sohalar qatori tibbiyotning yuksak darajada rivojlanayotgani, shifokorlarning xushmuomalasidan behad quvongan bemor mutaxassislarga o‘z minnatdorchiligini bildirdi.

The main duty of a doctor is to provide medical care to the patient, regardless of his nationality. Dong Manhong, a citizen of the People’s Republic of China, manager of GM UZAVTO MOTORS, was successfully operated on by specialists from the clinic of Andijan State Medical Institute M. Shadmanov and G. Tursunov.
The patient had been suffering from urolithiasis for several years. The patient’s condition improved after left-sided transurethral ureterolithotripsy and stenting of the left urethra.
He thanked the specialists for the high level of medical care provided, as well as for the warm attitude of the doctors.